SEP: Uprawnienia dla elektryka

Uprawnienia dla elektryka to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych szkoleń zawodowych, które odbywają się w Polsce. Taki kurs przygotowuje przyszłych elektryków do egzaminu SEP. Jeśli zastanawiasz się jak zdobyć uprawnienia dla elektryka to właśnie ten artykuł odpowie na twoje najważniejsze pytania.

Uprawnienia dla elektryka - czym jest kurs?

Kurs elektryka to kurs zawodowy, a jego ukończenie pozwala na przystąpienie do egzaminu SEP. Przedmiotem zainteresowania uczestników takowego kursu to szeroko rozumiane zagadnienia z budowy i konserwacji instalacji elektrycznych. Po ukończeniu kursu na elektryka uzyskuje się uprawnienia w grupie G1 czyli są to uprawnienia energetyczne, które pozwalają na legalne wykonywanie zawodu związanego z eksploatacją i dozorem urządzeń elektrycznych, a także instalacji i sieci elektroenergetycznych przetwarzających, wytwarzających, przesyłających i zużywających prąd.

Osoba posiadająca uprawnienia elektryczne SEP w grupie G1 może tylko pracować przy prądzie o napięciu do 1kV. Jednak zdecydowanie wystarcza to, aby realizować typowe projekty instalacji i prac w naszym kraju.

Kto może zdobyć uprawnienia elektryczne SEP?

Na kurs może się zapisać każda osoba, która spełnia dwa podstawowe kryteria czyli jest pełnoletnia w dniu rozpoczęcia szkolenia SEP oraz ma wykształcenie minimum podstawowe, więc wcale nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego.

Kurs na elektryka jest więc świetną opcją dla osób początkujących oraz tych, które muszą odnowić swoje uprawnienia. Osoby z uprawnieniami elektrycznymi są zdecydowanie rozchwytywane na rynku pracy i raczej nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Takie osoby mogą założyć swój własny biznes bądź pracować w zakładzie, a w międzyczasie mają możliwość podnieś swoje kwalifikacje zyskując uprawnienia do wykonywania pomiarów elektrycznych.

Kurs elektryka to, również dobre rozwiązanie dla osób, które myślą o przebranżowieniu się, bo na obecnym stanowisku nie ma już opcji na osiągnięcie czegoś więcej.

Gdzie możesz się zapisać na uprawnienia elektryczne kontrolno pomiarowe?

To tak naprawdę nic trudnego. Na kurs elektryka możesz zapisać się stacjonarnie w siedzibie Stowarzyszenia Elektryków Polskich czyli SEP w każdym większym mieście w Polsce. Jak również, w formie online. Kurs online prowadzony jest przez organizacje szkoleniowe, które posiadają specjalne uprawnienia do przeprowadzania szkoleń SEP.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.