Organizer do lodówki – jaki wybrać?


Odpowiednia organizacja lodówki pomaga ograniczyć marnowanie żywności i przedłużyć jej przydatność do spożycia, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Rozplanowanie przechowywania jedzenia jest bardzo łatwe, jeżeli skorzystamy z organizerów.

Organizacja lodówki – jak przechowywać żywność, aby zachowała świeżość na dłużej?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj chłodziarki posiadamy w domu, czy jest to lodówka side by side, frenchdoor czy lodówka z kostkarką, ważne jest to, aby pamiętać, gdzie powinno się przechowywać poszczególne grupy produktów. Dzięki zastosowaniu się do poniższych wskazówek, możemy mieć pewność, że jedzenie będzie dłużej świeże i zachowa swoje walory smakowe.  

Drzwi lodówki to miejsce o najwyższej i zmiennej temperaturze, dlatego najlepiej umieścić na nich dżemy, gotowe sosy, soki i majonezy. Szuflady lodówki to miejsce dedykowane dla warzyw i owoców. Natomiast najniższe półki są najlepszym miejscem dla ryb, wędlin, mięs i ryb, ponieważ jest na nich najzimniej. Środkowe miejsce lodówki warto przeznaczyć na wszelkiego rodzaju nabiał, taki jak jogurty, mleko i jajka. Wbrew powszechnej opinii, nie powinno umieszczać się ich na drzwiach. W najwyższym punkcie lodówki panuje dość wysoka temperatura. Dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie w nim produktów, które chcemy zjeść jako pierwsze, czyli ugotowane poprzedniego dnia potrawy oraz resztki dań.

Organizery do lodówki – czym powinny się charakteryzować?

Bardzo ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając organizery do lodówki, jest to, z jakiego materiału zostały wykonane. Muszą być one przystosowane do kontaktu z żywnością, dlatego dobrze sprawdzić, czy dany egzemplarz jest do tego celu odpowiedni. Najczęściej organizery wykonane są ze szkła lub tworzywa sztucznego, np. plastiku. Organizery muszą być także solidne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Osoby, które posiadają zmywarkę, powinny sprawdzić, czy dany pojemnik może być w niej czyszczony. 

Warto również sprawdzić, czy wybrany przez nas organizer nie został wykonany z materiału, który pochłania zapachy. Jeżeli tak, nie jest dobrym wyborem. Zadaniem organizerów jest utrzymanie świeżości produktów, jak najdłuższe zachowanie ich walorów smakowych i zapachowych oraz łatwe zorganizowanie przestrzeni lodówki. Dlatego takie tworzywa mogą skutecznie pozbawić produktów ich właściwości oraz sprawić, że lodówka będzie nieprzyjemnie pachnieć. 

Jaki organizer do lodówki wybrać? 

W sklepach można znaleźć masę organizerów do lodówki. Powinniśmy jednak zawsze pamiętać o tym, aby zdecydować się na taki, który jest transparentny. Dzięki temu z łatwością będzie można odnaleźć poszukiwane produkty. Niezwykle istotny jest też kształt. Pojemniki mogą mieć różny rozmiar, jednak ich forma powinna być taka sama, czyli prostokątna. Pozwoli to umieścić w lodówce więcej organizerów oraz zachować porządek. 

Organizery mogą mieć także różną charakterystykę. Oznacza to, że mogą mieć wieczka, wtedy będzie można je piętrzyć. Inne modele, w jakie można wyposażyć swoją lodówkę, to na przykład organizery zawieszane na półki. Są bardzo przydatne w większych modelach chłodziarek, które pomiędzy poszczególnymi poziomami oferują sporą przestrzeń. W takich pojemnikach można umieścić małe produkty jak np. jajka. Innym rozwiązaniem są organizery na butelki, które przypadną do gustu szczególnie miłośnikom wina. Mogą być także zawieszane, dzięki czemu butelki nie będą przemieszczać się po lodówce oraz ryzyko ich zbicia znacznie się zmniejszy. Organizerami mogą być także różnorakie pojemniki do przechowywania żywności, woreczki strunowe oraz woskowijki, które w ostatnim czasie zyskują na popularności.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.