Jak wyeksponować okap – bohatera drugiego planu w kuchni?


Okap kuchenny to zdecydowanie niedoceniany pomocnik. Używasz go praktycznie codziennie, jednak podczas wyboru odpowiedniego modelu starasz się go wtopić w tło, aby nikt nie zwracał na niego uwagi. Naszym zdaniem okap należy eksponować, by pokazać rodzinie i gościom, że dbamy także o ich komfort. Jak zatem wybrać odpowiedni model, aby stał się bohaterem pierwszego planu w kuchni? 

Rola okapu kuchennego 

Aby przekonać Cię do tego, że warto eksponować ten element wyposażenia, postaramy się zaakcentować jego najważniejsze funkcje. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz więcej odsuwał okapu na drugi plan! 

Jakie funkcje pełni okap kuchenny? W zależności od rodzaju, może posłużyć on jako: 

- pochłaniacz,  
- wyciąg. 

Zadaniem pochłaniacza jest filtrowanie powietrza nad kuchenką i w jej otoczeniu. Urządzenie „zwraca” czyste i pozbawione zapachów i tłustych oparów powietrze. Wyciąg natomiast to nic innego jak okap kominowy, który jest podłączony bezpośrednio do odciągu. Jego rola polega na „wyssaniu” z pomieszczenia nieprzyjemnych zapachów przez komin.  

W czym pomaga okap kuchenny? 

Niezależnie od wybranego rodzaju okapu warto pamiętać o najważniejszych jego zadaniach, a mianowicie: 

- oczyszczaniu powietrza, 
- ograniczeniu wilgoci, 
- ułatwianiu zachowania czystości w kuchni. 

Oczyszczanie powietrza to komfort dla Ciebie, domowników oraz gości. Okap skutecznie chroni Cię przed nieprzyjemnym zapachem palonego tłuszczu, abyś mógł w pełni delektować się swoim daniem na talerzu bez jakichkolwiek zakłóceń. 

Ograniczanie wilgoci pozwala zadbać o dobry stan Twoich mebli. Unosząca się para wymieszana z tłuszczem często osadza się na frontach kuchennych oraz innych trudnodostępnych zakamarkach, tworząc nieestetyczny naciek, który w połączeniu z kurzem tworzy dość trudne do usunięcia zabrudzenia.  

Jak wyeksponować okap? 

Przede wszystkim wybieraj okapy kominowe. Modele do zabudowy są z reguły niewidoczne dla oka, podczas gdy komin jest już łatwo dostrzegalny nawet z daleka. Wyciągi kominowe to także urządzenia o większej mocy oraz efektywności, co na pewno wywrze odpowiednie wrażenie na gościach. 

Wybieraj kontrastowe kolory. Do kuchni jasnej decyduj się na czerń, amarant oraz szarość, natomiast w ciemnych aranżacjach stawiaj na biel i beż. Spraw, aby okap był widoczny od razu po przekroczeniu progu kuchni. 

Zwróć także uwagę na budowę. Ciekawe zdobienia, nietypowy materiał (szkło) lub kształt – owalny albo w nowoczesnej geometrycznej bryle. Niektóre modele posiadają szybę/tacę z regulacją kąta nachylenia, co pozwala także zaoszczędzić miejsce nad płytą, gdy nie korzystasz z urządzenia.  

Zawsze jednak w pierwszej kolejności kieruj się swoimi oczekiwaniami wobec zakresu pracy urządzenia. Okap kuchenny kominowy ma wszak przede wszystkim być funkcjonalny. Okap kominowy Electrolux serii 700 składa się z tafli szkła, dzięki temu jest nie tylko skuteczny, ale także bardzo efektownie się prezentuje – nowocześnie i z nutką minimalizmu. Oświetlenie LED to rozwiązanie nowoczesne, energooszczędne, o dłuższej żywotności oraz jasnym świetle. Filtry są zmywalne, również w zmywarce, dzięki czemu oczyszczanie urządzenia będzie szybkie i łatwe. Wydajne silniki okapu kominowego będą dbać o świeże powietrze w Twojej kuchni.  

Niektóre modele posiadają szczególnie przydatną funkcję Breeze – przez nawet 60 minut po zakończeniu pracy Twój okap będzie bez zbędnych hałasów nadal oczyszczał powietrze.  

Podkreślaj rolę okapu – Twojego kuchennego pomocnika! 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.