Popularyzacja wymian kryptowalut

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Możesz handlować elektronicznym pieniądzem bez wychodzenia z domu: transakcje są przeprowadzane na platformach internetowych. Ale ten typ inwestycji jest uważany za ryzykowny, przez niebezpieczeństwo straty wszystkich inwestycji naraz. Co początkujący handlowiec musi rozważyć, jak wybrać platformę i dlaczego wymiany są tak popularne, przeanalizujemy w tym artykule.

Co to krypto wymiana?

W skrócie, jest to elektroniczna platforma, na której handluje się kryptowalutą - elektronicznym pieniądzem. Tak jak w tradycyjnych wymianach walut, zadaniem uczestników jest zarobek, to znaczy kupno po niższej cenie i sprzedaż po wyższej.

Wymiany zajmują się tylko transakcjami różnych typów kryptowalut:

- Bitcoin;
- Tether;
- Ethereum;
- Ripple i inne.

Możesz na przykład łatwo xmr btc wymiana. Albo wymienić elektroniczny pieniądz na światowe waluty (dolary, euro i tak dalej). I również połączyć oba kierunki.

Jak wybrać elektroniczną platformę?

Zarabianie nie zależy od strony, ale od twoich działań. Ale bezpieczeństwo pieniędzy zależy od wymiany, co jest ważne w takim super-ryzykownym typie aktywności.

Najpierw, zwróć uwagę na rozmiar platformy elektronicznej. Im większa wymiana, tym bardziej wiarygodna. To jest szczególnie ważne dla początkujących handlowców - małe wymiany nie są dla nich.

Skup się na jurysdykcji. Regulowane wymiany kryptowalut są zarejestrowane w konkretnych państwach i operują pod ich prawami. To jasne, że rozwinięte państwa z stabilnym ustawodawstwem i dobrą pracą w sądach są preferowane w tym kontekście.

Nie bądź zbyt leniwy na czytanie recenzji na temat wymiany: niektóre z nich mogą okazać się opłaconą reklamą, ale możesz załapać ogólny trend.

Co jest wymagane do rejestracji na wymianie?

Procedura rejestracji może różnić się od strony do strony i zmieniać z czasem. Główną sprawą jest to, że musisz podać dane osobiste i potwierdzić je. Gdzieniegdzie będziesz proszony o wysłanie adresu e-mail, numeru telefonu i skanu paszportu. Aby pracować na innej wymianie, będziesz musiał również zrobić zdjęcie z paszportem w swoich rękach.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Podczas studiowania stron wymian, zwracaj uwagę:

  1. na cenę potrzebnej kryptowaluty na konkretnej stronie;
  2. na wielkość prowizji i ich liczbę. Jeśli wymiana pobiera znaczną opłatę za każdą operację, początkującemu handlarzowi będzie bardzo trudno zarobić. Obliczaj zawczasu, czy operacja będzie korzystna po odliczeniu prowizji;
  3. limity wypłaty. Jeśli możesz wypłacać tylko 100 $ na dzień, jest to niekomfortowe. W początkowych etapach, gdy przychód jest nadal mały, może się to wydawać nieznaczące. Ale gdy zaczniesz zarabiać więcej, ograniczenia zaczną przeszkadzać;
  4. minimalny próg wpłaty - oceń czy kwota jest dla ciebie odpowiednia.

Czy początkujący powinien w ogóle używać wymiany?

Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie: każdy powinien samemu podjąć decyzję. Ale podczas gdy rynek rusza się i mają miejsce transakcje, możesz zarobić pieniądze na handlu. Jeśli rozmawiamy o długo-terminowych inwestycjach, wtedy kryptowaluta może zostać umieszczona w 3-5% całego portfolio. Taki udział pozwoli ci otrzymywać przychód, jeśli operacje na wymianie są pomyślne i nie pozwoli ci zbankrutować, nawet jeśli stracisz całą swoją kryptowalutę.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.