Bieganie rano czy wieczorem?


Bieganie w ostatnich latach stało się tak popularne, że w internecie można spotkać tysiące poradnikowych tekstów na temat tego od czego zacząć, jak zacząć, w czym biegać, jakie kupić obuwie itd. Sęk w tym, że słomiany zapał jest głównym problemem wielu osób, które planują rozpocząć regularne treningi. Czasem zapału wystarcza jedynie na przygotowanie teoretyczne. Dlatego jeżeli chcesz zacząć regularnie biegać, po prostu to zrób. Zastanawiasz się, czy lepsze będzie bieganie rano czy wieczorem? Podpowiadamy.

1. Bieganie rano czy wieczorem? - wybierz porę dla siebie

2. Kilka rad dla początkujących biegaczy

Prowadzisz siedzący tryb życia i wiele godzin dziennie spędzasz przed komputerem? A może twoim problemem jest poranne wstawanie, do którego nie możesz się zmobilizować? Jeśli zastanawiasz się, kiedy biegać rano czy wieczorem, nie sugeruj się innymi. Po prostu szczerze odpowiedz sobie na pytanie, co będzie najlepsze dla ciebie.

1. Bieganie rano czy wieczorem? - wybierz porę dla siebie

Bieganie rano ma wiele plusów. Dzięki porannemu joggingowi pozbywamy się napięcia, nabieramy za to energii na cały dzień. Wbrew temu, co może nam się wydawać, dzięki porannemu bieganiu w ciągu dnia mamy znacznie lepszy nastrój, a w nowy dzień wkraczamy z uśmiechem. Poranny trening to niewątpliwie świetna opcja dla wszystkich, którym po pracy lub po całym dniu wykonywania domowych obowiązków ciężko się zmotywować do biegania. Duże znaczenie ma także jeszcze jeden czynnik - niektórym lepiej się biega na czczo. Dla innych takie bieganie to prawdziwa męczarnia. Jeżeli nie chcesz biegać bez śniadania i czujesz, że nie będziesz w stanie obudzić się wcześniej, by pójść pobiegać, rozważ bieganie wieczorem.

Bieganie wieczorem także ma swoje plusy. Niewątpliwie jednym z największych jest fakt, że możesz pozbyć się nagromadzonego w ciągu dnia napięcia i odreagować stres. Wieczorne bieganie to także świetny sposób na dotlenienie organizmu przed snem. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wieczorem nasz trening będzie mniej wydajny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj tutaj: https://alenergy.eu/BIEGANIE-RANO-CZY-WIECZOREM-blog-pol-1621431604.html

2. Kilka rad dla początkujących biegaczy

Spróbuj porannego i wieczornego biegania, i wybierz opcję odpowiednią dla siebie. Nie rób niczego na siłę, ponieważ trening powinien być przyjemnością, a nie katorgą. Nie musisz od razu kupować drogiego stroju i butów - wszystko, co tak naprawdę musisz zabrać na trening, to mobilizacja, chęci i dobre nastawienie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: