Dlaczego korzystanie z kubków jednorazowych czy słomek jest fajne


Współczesny świat dąży do coraz większej świadomości ekologicznej i wycofywania produktów szkodliwych. Wielu producentów naczyń jednorazowych podejmuje coraz nowsze działania, aby stopniowo przestawić produkcję, na wykonywanie tacek, talerzy czy słomek z materiałów biodegradowalnych. W chwili obecnej nie wszystkie produkty zostały zamienione, ale wciąż pracujemy nad pozytywną zmianą. Dziś przedstawimy wam jednorazowe kubki oraz słomki papierowe, które wciąż charakteryzują się wieloma zaletami.

Kubki jednorazowe i ich rodzaje

Popularne kubki jednorazowe towarzyszą nam na co dzień. Otrzymujemy je w kawiarni, gdy bierzemy expresso na wynos, a także korzystamy z nich podczas rodzinnych imprez oraz grilla na ogródku. Stanowią obowiązkowy element lokalu gastronomicznego lub mogą być wykorzystywane podczas firmowej imprezy na wolnym powietrzu. Jednak same kubki jednorazowe możemy nabyć w wielu rodzajach: plastikowe kubki jednorazowe, papierowe kubki jednorazowe oraz styropianowe kubki jednorazowe. W zależności od rodzaju, różna będzie ich pozycja ekologiczna, ale mimo tego wszystkie rodzaje kubków jednorazowych, w szczególności te papierowe, posiadają wiele zalet tj.

- są tanie
- nie wymagają mycia
- łatwo je utylizować (wystarczy wrzucić do odpowiedniego pojemnika)
- są łatwe w przechowywaniu i transporcie
- posiadają wysoką jakość
- można w nich serwować zarówno zimne jak i gorące napoje
- nie przeciekają
- utrzymują temperaturę
- nie zawierają szkodliwych substancji
- są stabilne i wytrzymałe
- mogą występować w różnych kolorach
- podlegają recyclingowi

Jednorazowe kubki sprawdzą się w domu, w biurze, na imprezie. Są zatem uniwersalne i niezwykle proste w obsłudze. Zużyty jednorazowy kubek przyda się także do włożenia do niego bukieciku małych kwiatów lub posadzenia nasion kwiatów, które następnie możemy przesadzić do większej donicy.

Kubki koktajlowe PET

Kolejnym produktem, który stał się dla nas wybawieniem podczas bankietów, przyjęć oraz imprez plenerowych tj. np. festiwale, są kubki koktajlowe PET. Można zakupić je w wielu miejscach np. na stronie https://www.opakowanianawynos.pl/218-kubki-pet-koktajlowe-shake , co mogą uczynić firmy jak również klient detaliczny. Do głównych zalet takich kubków koktajlowych PET należy np. posiadanie atestu, który dopuszcza go do kontaktu z żywnością. Jest wykorzystywany w restauracjach, kawiarniach, lokalach gastronomicznych. Do kubków koktajlowych możemy kupić też wieczko, tworzące wraz z nim solidną i estetyczną całość. Dzięki takiemu wieczku, można pić napoje np. podczas jazdy autem, bez ryzyka wylania się. Wieczko posiada również otwór, dzięki któremu możemy pić smoothie czy koktajl w takim kubku, za pośrednictwem słomki. Kubek koktajlowy PET nadaje się także do serwowania sałatek na wynos.

Słomki papierowe

Ostatnim rodzajem opakowania, na jakie powinieneś zwrócić swoją uwagę, są słomki papierowe. To one stopniowo wypierają z Twoich ulubionych restauracji, szkodliwe słomki plastikowe. Wiele firm stosuje słomki z makaronu lub innych tworzyw, jednak słomki papierowe mogą mieć więcej plusów. Przede wszystkim stosowanie słomek papierowych zmniejsza stosowanie słomek z tworzyw sztucznych. Są one biodegradowalne i szybciej się rozkładają. Przykładowo słomka plastikowa potrzebuje nawet 200 lat do pełnego rozłożenia, tymczasem słomki papierowe rozkładają się w 2-6 tygodni. Tym samym są bezpieczne dla dzikiej przyrody. Korzystanie z nich daje klientom satysfakcję, że dbają o środowisko i są ekologiczni. Dodatkowo słomki papierowe są tanie oraz niezwykle estetyczne. Mogą występować w wielu kolorach, dlatego korzystanie z nich daje jeszcze więcej satysfakcji.

Pamiętaj również, że korzystanie z naczyń jednorazowych tj. wymienione słomki papierowe czy kubki jednorazowe oraz koktajlowe kubki PET, stanie się jeszcze "fajniejsze", jeśli skorzystać z usług firmy, która działa w branży od 30 lat i wciąż podnosi jakość swoich produktów.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: