Czy warto inwestować w mikroapartamenty?

Pochodzący z Zachodu trend na niewielkie mieszkania od niedawna zdaje się podbijać także polskie rynki. Ten specyficzny typ lokali charakteryzuje się niewielkim metrażem oraz niezwykle funkcjonalnym, kompaktowym zagospodarowaniem przestrzeni. Jakie szanse dla inwestorów może przynieść ów trend oraz jak mogą oni skutecznie go wykorzystać?

Mikroapartamenty – co je wyróżnia?

Mikroapartamenty często pojawiają się tam, gdzie ceny nieruchomości są szczególnie wysokie. Stanowią one wówczas korzystną alternatywę dla osób niechcących przepłacać lub takich, których nie stać na wynajęcie większego lokum. Szczególnym powodzeniem cieszą się więc one wśród pragnących się usamodzielnić młodych ludzi, studentów lub pracowników dopiero zaczynających karierę. Mikromieszkania to trend pojawiający się przede wszystkim w dużych miastach, gdzie ilość dostępnego terenu pod zabudowę jest mocno ograniczona i wymaga od deweloperów przystosowywania się do tych trudnych warunków. Warto pamiętać, że mikroapartamenty to nie tylko mała powierzchnia, lecz także funkcjonalny, wygodny design, obfitujący w rozwiązania pozwalające na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Czy warto rozważyć inwestycję w mały metraż?

Zainteresowanie mikroapartamentami stale wzrasta, zaś wielu deweloperów wyprzedaje je niedługo po zakończeniu budowy. Na takie zainteresowanie małym metrażem ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim przyciąga on swoimi bardzo atrakcyjnymi cenami, pozwalającymi na wejście w posiadanie mieszkania także osobom o niewielkim budżecie. Zakup mikroapartamentu może być więc korzystną opcją dla osób, które dopiero zaczynają inwestować. Dużą zaletą tego typu nieruchomości jest to, do jak wielu celów można je przeznaczyć – mogą posłużyć jako mieszkania udostępniane na zasadzie zarówno najmu długoterminowego, jak i krótkoterminowego. Świetnie sprawdzą się jako drobna przestrzeń, na której wynajmowanie mogą zdecydować się osoby wizytujące dane miasto na przykład na czas delegacji i potrzebujące spokojnego miejsca na odpoczynek. Ten typ lokali powstaje przede wszystkim w dużych miastach i to tam cieszy się największym zainteresowaniem wynajmujących. Ze względu na zaporowe ceny mieszkań w tego typu lokalizacjach, dla wielu inwestorów mikroapartamenty są świetną szansą na wejście w posiadanie mieszkania położonego w atrakcyjnym miejscu. Tętniąca życiem okolica, bliskość punktów gastronomicznych i handlowych oraz miejsc pracy to czynniki, którymi najczęściej sugerują się wynajmujący – zakup mieszkania usytuowanego w lokalizacji zapewniającej do nich stały dostęp rysuje więc bardzo obiecujące perspektywy dla wzrostu wartości takiego obiektu w przyszłości.

Na co zwrócić uwagę, planując inwestycję w mikroapartamenty?

Przed inwestycją należy dobrze ocenić standard mieszkania oraz  jakość jego wykończenia. To, jak został zrealizowany projekt, ma ogromne znaczenie w przypadku lokali o niewielkim metrażu. Kluczowym czynnikiem, jakim zwykle sugerują się osoby planujące zakup mieszkania, jest lokalizacja. Aspektu tego zdecydowanie nie wolno ignorować – to, gdzie  położone jest mieszkanie, będzie mieć przemożny wpływ na jego wartość. Pozwoli także określić, wśród jakiej grupy wynajmujących będzie się ono cieszyć największym wzięciem.  Dla osób chcących zainwestować w mikroapartamenty Wrocław będzie więc szczególnie interesującą lokalizacją. Możliwości, jakie oferuje to miasto, sprawiają, że położone tam lokale cieszą się wysokim zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów, jak i wynajmujących.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.