Szkolna pracownia terminalowa - pytania i odpowiedzi


Profesjonalnie zaprojektowana pracownia terminalowa może zagwarantować nieprzeciętny komfort oraz swobodę użytkowania. Jest to świetna propozycja dla szkół oraz placówek edukacyjnych, które posiadają ograniczony budżet.

Opisywane rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Niższe koszty utrzymania również mają znaczenie. Poniżej udzielono odpowiedzi na kilka najczęściej powtarzających się pytań. Przedstawione informacje pomogą w podjęciu trafnej decyzji.

Dlaczego pracownia terminalowa jest tańsza niż standardowa?

Standardowa pracownia informatyczna nie należy do tanich. Wynika to z faktu, że każde stanowisko robocze składa się nie tylko z monitora, klawiatury, myszki oraz słuchawek, ale także komputera. Koszt jednego PC-ta to średnio trzy tysiące złotych - w sali znajduje się nawet piętnaście takich urządzeń! Zupełnie inaczej jest w pracowni terminalowej, gdzie wspomniane sprzęty zastępuje jedna niewielka "skrzynka". Terminal można porównać do współdzielonego dysku, ponieważ stanowi on serce sieci informatycznej. Wszystko to przekłada się na niższy koszt wdrożenia.

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/

Czy koszty eksploatacyjne są niższe?

Terminal zastępuje kilkanaście komputerów, które w zdecydowanej większości przypadków posiadają ogromne zapotrzebowanie na energię. Sprawia to, że koszty eksploatacyjne także są niższe. Już po kilku miesiącach użytkowania można zaoszczędzić sporą ilość gotówki! Potwierdzają to liczne rekomendacje wystawione nie tylko przez placówki oświatowe, ale również instytucje publiczne, a także przedsiębiorstwa.

Jak wygląda zarządzenie pracownią?

Zarządzanie pracownią terminalową jest proste, a zarazem przyjemne. Największym atutem jest fakt, że wymagana jest wyłącznie jednorazowa konserwacja sprzętu. Nie ma potrzeby wielokrotnego instalowania aplikacji. Osoba odpowiedzialna za kwestie administracyjne może zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Warto wiedzieć, że nadaje ona uprawnienia oraz blokuje dostęp do konkretnych plików, czy też folderów. Uczniowie nie mogą korzystać z materiałów nauczyciela bez uzyskania pozwolenia.

Czy pracownia terminalowa jest bezpieczna?

Pracownia terminalowa nie posiada klasycznego systemu operacyjnego, dzięki czemu gwarantuje ona pożądany poziom bezpieczeństwa. Nie ma potrzeby zakupu oprogramowania antywirusowego, co również stanowi spore udogodnienie. Trzeba zaznaczyć, że urządzenie nie jest podatne na działanie wirusów i robaków. Oczywiście możliwe jest nieograniczone korzystanie z internetu, a podłączenie do sieci przebiega identycznie, jak w przypadku innych urządzeń.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.