Autoklaw kosmetyczny klasy S – kiedy wybrać?


Autoklawy kosmetyczne to obecnie stałe elementy wyposażenia nie tylko większości placówek medycznych, lecz także salonów urody czy piercingu. Sprzęty te cenione są za swoją niezwykłą efektywność w usuwaniu potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów z powierzchni narzędzi pracy medyków i kosmetyczek. Na rynku znaleźć można urządzenia różnej klasy, które, choć działają w podobny sposób, różnią się swoimi właściwościami. Co wyróżnia autoklawy klasy S?

Specyfika autoklawów klasy S – gdzie przydadzą się najbardziej?

Autoklaw kosmetyczny klasy S, podobnie jak urządzenia wyższej klasy doskonale nadaje się do sterylizacji różnego rodzaju narzędzi używanych w branży medycznej czy kosmetologicznej. Za pomocą tego urządzenia wyjaławiać można przedmioty zarówno o gładkiej powierzchni, jak i porowate lub posiadające różnego rodzaju wgłębienia. Specyfika działania tej klasy autoklawu dopuszcza także możliwość poddawania procesowi sterylizacji przedmiotów nieopakowanych. Wyjaławiać można także narzędzia bardziej masywne lub opakowane za pomocą wielu warstw. Choć uważa się je za mniej skuteczne niż autoklawy klasy B, ich właściwości pozwalają na skuteczną sterylizację prostych narzędzi, umożliwiając także natychmiastowe ich użycie zaraz po procesie oczyszczania z drobnoustrojów. Cechą, która wyróżnia je spośród innych urządzeń tego typu, jest duża szybkość ich działania, pozwalająca na osiągnięcie doskonałych efektów w krótkim czasie.  Autoklawy klasy S cechuje także niski koszt eksploatacji, pozwalający oszczędzić na poborze prądu oraz wody.

Co różni autoklawy klasy S od tych pozostałych klas?

Zgodnie z europejską normą EN 13060, wyróżnia się trzy klasy autoklawów: N, S oraz B. Autoklawy klasy S pod względem jakości i skuteczności plasują się pomiędzy urządzeniami klasy B i N. W porównaniu z uważaną za najsłabszą klasą N wypadają one znacznie lepiej. Urządzenia klasy S, które dostępne są na https://cosmed24.pl/dezynfekcje-i-sterylizacja/autoklawy-kosmetyczne/, stanowią dobry wybór dla osób, którym zależy na niskiej cenie oraz wysokiej jakości efektów. Budowa tego typu autoklawów nie jest także zbyt skomplikowana. Wyższym stopniem zaawansowania konstrukcji cechują się natomiast droższe sprzęty, szczególnie te z klasy B. Autoklawy klasy S nadają się do umieszczania w nich wkładów typu B, nie są natomiast odpowiednie do sterylizowania narzędzi o budowie kapilarnej.

Jak wybrać dobry autoklaw klasy S?

Wybierając autoklaw kosmetyczny klasy S, szczególną uwagę należy poświęcić jego specyfice. To, jakie urządzenie wybierzemy, powinno być w dużej mierze podyktowane naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Sprzęt tej klasy może okazać się skutecznym środkiem sterylizacji prostych, nieopakowanych narzędzi, jednak może nie być polecany w przypadku neutralizowania mikroorganizmów na przedmiotach bardzo porowatych bądź posiadających trudno dostępne zagłębienia w swojej strukturze. Decydując się na zakup autoklawu tej klasy, dobrze jest także zorientować się w rodzajach i cenach dostępnych na rynku modeli. Wybór urządzenia z oferty sprawdzonego, renomowanego producenta pozwoli upewnić się, że nabyty sprzęt jest w stu procentach bezpieczny oraz posiada niezbędne atesty.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.