Telefon dla seniora – jaki model i ofertę telekomunikacyjną wybrać?


Obecnie bardzo trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez telefonu – dla większości młodych ludzi smartfon jest gadżetem, który zawsze mają pod ręką. Telefon jest również niezbędny dla starszych osób, jednakże służy im on przede wszystkim do komunikacji z bliskimi. Jaki model telefonu wybrać dla seniora? Na jaką ofertę się zdecydować – abonament czy prepaid?

Telefon dla seniora – jakie funkcje powinien obsługiwać?

Telefon dla osoby starszej jest niezbędny, ponieważ dzięki niemu może ona z łatwością skontaktować się z bliskimi, a także – w przypadku nagłej sytuacji – zadzwonić na numer alarmowy. Wbrew pozorom wybór modelu telefonu dla seniora nie jest prostym zadaniem. Jeśli stoimy przed dylematem - lepiej wybrać nowoczesny smartfon, czy raczej postawić na mniej zaawansowane urządzenie, to warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Należy pamiętać, że coraz więcej seniorów korzysta z osiągnięć technologii – regularnie przegląda strony internetowe, korzysta z mediów społecznościowych, a może nawet gra w gry (np. w szachy online). Jeśli osoba, której chcemy podarować telefon, znajduje się w tej grupie, to zdecydowanie lepszą opcją będzie smartfon.

Istnieje również spore grono seniorów, którzy do tej pory korzystali wyłącznie z telefonów stacjonarnych i nie chcą, a także nie czują potrzeby uczenia się obsługi skomplikowanych urządzeń. W takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie minimalistyczny telefon, wyposażony w duże przyciski, czytelny ekran, stację ładującą, wbudowany przycisk SOS, tryb głośnomówiący. Oprócz tego powinien mieć także funkcję latarki LED.

Telefon dla seniora – na kartę czy na abonament?

Jeśli już wybraliśmy model telefonu dla osoby starszej, to teraz pora na wybór oferty. Najpopularniejsze, chociaż niejedyne, opcje to: karta i abonament: Pierwsze z wymienionych rozwiązań, czyli karta prepaid to nie najlepsze wyjście – senior może nie pamiętać
o konieczności doładowania swojego konta, a co za tym idzie, może stracić możliwość wykonywania połączeń. Dlatego zdecydowanie lepszą opcją jest telefon na abonament dla seniora. Taka oferta powinna zawierać przede wszystkim nielimitowane rozmowy do wszystkich (w tym również na telefony stacjonarne).  SMS-y i internet zazwyczaj są kwestią drugorzędną dla większości osób starszych. Oprócz tego warto pamiętać o aspekcie ekonomicznym – abonament dla seniora powinien być w tani nie nadwyrężać domowego budżetu. Nie należy również zapominać o dostępności usług – telefon powinien zawsze mieć zasięg.

Jeśli poszukujemy najlepszych ofert na abonament dla seniora, warto zaufać sprawdzonym
i renomowanym dostawcom usług telekomunikacyjnych. Na liście takowych z całą pewnością znajduje się firma UPC, która oprócz internetu i telewizji, ma również w swojej ofercie abonament telefoniczny. Dzięki temu możemy skonsolidować swoje rachunki
i zamiast trzech osobnych – płacić jeden i to znacznie niższy. To dobra opcja dla osób, które chcą zaoszczędzić, a także dla osób praktycznych, które wszelkie formalności chcą ograniczyć do minimum.

Podsumowując, telefon dla seniora powinien cechować się przede wszystkim prostą
i intuicyjną obsługą, a jego funkcjonalności powinny zostać ograniczone do minimum. Natomiast najlepszą ofertą dla osoby starszej będzie abonament, ponieważ w przeciwieństwie do karty prepaid, senior nie straci możliwości wykonywania połączeń. Przy wyborze oferty abonamentu dla osoby starszej warto kierować się ceną, zakresem usług oraz ich dostępnością. Dodatkowym kryterium wyboru może być również renoma firmy telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.