Kamera IP - nowoczesny system monitoringu


Systemy monitoringu IP cieszą się coraz większym zainteresowaniem oraz stanowią coraz znaczniejszą część rynku. Ich podstawowym elementem jest IP kamera, która od analogowych systemów różni się tym, że przesyła obraz wideo drogą cyfrową bezpośrednio do sieci.

Oznacza to, że w tworzeniu monitoringu opartego o kamery IP, można wyeliminować przewody, co zapewnia wyjątkową łatwość i wszechstronność tworzenia infrastruktury monitoringu. Pomimo,że koszt kamery IP jest wyższy niż monitoringu analogowego, to jednak jest to inwestycja w bezpieczeństwo, a dodatkowo pozwala zaoszczędzić czas i pracę przy instalacji. 

Kamera IP – jak działa i jak ją podłączyć?

Niewątpliwą zaletą kamer IP jest możliwość podglądu obrazu z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu mamy możemy podgląd na mieszkanie w czasie wyjazdu na wakacje lub kontrolować to, co dzieje się w firmie podczas naszej nieobecności. Umieszczona na widoku kamera IP działa odstraszająco na potencjalnych włamywaczy, zniechęcając do próby kradzieży. Monitoring IP jest również bardzo prosty w podłączeniu. Wystarczy podpiąć urządzenie do dostępnej sieci internetowej oraz wprowadzić specjalny kod QR dostępu. Dane z zapisu można podglądać poprzez dedykowane “chmury” oferowane przez producentów. 

Wybór odpowiedniej kamery

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów oraz modeli od różnych producentów. Jak odnaleźć się w tym i wybrać najlepszy typ kamery, dopasowany do naszych potrzeb? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na oferowany przez urządzenie kąt widzenia, który powinien być dopasowany do miejsca, które będzie obejmować swoim “wzrokiem” kamera. Jeżeli zależy nam na całodobowej ochronie, warto zaopatrzyć się w model z funkcją podczerwieni, która bez problemu zaobserwuje ruch także w nocy lub warunkach zmniejszonej widoczności. Przy wyborze kamery należy także wziąć pod uwagę, jaką rozdzielczość oferuje dany model. Wysoka rozdzielczość oznacza doskonałą jakość, co z pewnością ułatwi identyfikację, ale jednocześnie w parze z jakością idzie większa ilość miejsca potrzebna na archiwizację danych.

Nie tylko monitoring zewnętrzny 

Kamery IP charakteryzuje wszechstronne zastosowanie - z powodzeniem mogą być wykorzystane do monitorowania zarówno wnętrza budynku, jak i całej posesji. Ostatnio bardzo popularne są również niewielkie kamery Wi-Fi, które można wykorzystać do monitorowania pokoju dziecka pod nieobecność rodziców. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.