Apel wójta gminy Lubaczów: Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

W związku z wystąpieniem silnych mrozów i obfitych opadów śniegu Wójt Gminy Lubaczów zwraca się z apelem do mieszkańców o zabezpieczenie zwierząt domowych oraz o dokarmianie ptaków.

Zima to czas szczególnie dokuczliwy dla zwierząt mieszkających na zewnątrz, w tym wolno żyjących kotów oraz psów w kojcach i przy budach. Pomóżmy naszym pupilom i przenieśmy je do ocieplanych pomieszczeń. W okresie zimy ważne jest, aby zapewnić psom ocieploną budę poprzez wyizolowanie jej styropianem, wyłożenie słomą lub kocem oraz zakrycie wejścia od góry uchylną klapką. Codziennie podawajmy naszym zwierzętom ciepłą wodę i karmę, najlepiej dwa razy dziennie. Pamiętajmy również o kotach wolno żyjących, są one naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce z gryzoniami, zapewnijmy im w okresie dużych mrozów wejście do piwnicznych korytarzy czy budynków gospodarczych.

Pamiętajmy również, by zwierzęta gospodarskie nie pozostawały bez opieki w otwartym terenie.

Śnieżna i mroźna zima to wyzwanie także dla ptaków. Można im pomóc wywieszając karmniki i dokarmiając je sukcesywnie naturalną karmą, suchą i pozbawioną soli. Raz rozpoczętego dokarmiania nie wolno przerywać, ponieważ ptaki przyzwyczajają się do miejsca i czekając przy większych mrozach na ponowienie karmienia, niekiedy giną.

Wójt Gminy Lubaczów zwraca się do mieszkańców o wyczulenie na wszelkie zaobserwowane przypadki pozostawienia zwierząt bez należytej opieki podczas trudnych warunków zimowych.

Źródło: gminalubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

kierowca
+9 # kierowca 2021-02-13 13:55
W związku z wystąpieniem silnych mrozów i obfitych opadów śniegu Wójt Gminy Lubaczów powinien bardziej zainteresować się stanem dróg a przynajmniej w swojej miejscowości bo oto w czwartek wjeżdżając do miejscowości Lisie Jamy mój samochód nie dał sobie rady z zalegającym śniegiem na ul.Wspólnej - początkowe numery zaraz za rondem w lewo, gdyż skądinąd wiadomo, że tą ulicą też jeździ do i z pracy także Wójt. Dzięki uprzejmości jednego mieszkańca udało mi się wyjechać ze śniegu i udać się dalej do celu podroży.Serdecz nie dziękuję Sołtysowi wsi Panu Wojciechowi Szczybyło bo to On wybawił mnie z opresji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+7 # Ciekawy 2021-02-13 18:26
Cytuję kierowca:
W związku z wystąpieniem silnych mrozów i obfitych opadów śniegu Wójt Gminy Lubaczów powinien bardziej zainteresować się stanem dróg a przynajmniej w swojej miejscowości bo oto w czwartek wjeżdżając do miejscowości Lisie Jamy mój samochód nie dał sobie rady z zalegającym śniegiem na ul.Wspólnej - początkowe numery zaraz za rondem w lewo, gdyż skądinąd wiadomo, że tą ulicą też jeździ do i z pracy także Wójt. Dzięki uprzejmości jednego mieszkańca udało mi się wyjechać ze śniegu i udać się dalej do celu podroży.Serdecznie dziękuję Sołtysowi wsi Panu Wojciechowi Szczybyło bo to On wybawił mnie z opresji

Przepraszam że zapytam. Jak to było z tym Panem Sołtysem, akurat przejeżdżał czy po niego dzwoniłeś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
fad
+2 # fad 2021-02-14 12:24
Ale ul. Wspólna do droga powiatowa. Co ma do tego Wójt?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+15 # mieszkaniec 2021-02-13 20:44
Apel? ale gdy zgłosiłem do sołtysa i urzędu gminy fakt podrzucenia psów, a co za tym idzie ich karmienia , czyli równiez wydatku finansowego to zostałem kompletnie "olany", podrzucili ci psy, to radż sobie sam! ale na renowacje starych wagonów pieniądze sa,..a na zzwierzeta , tylko apele, ale to fajnie wyglada...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tibo
+5 # Tibo 2021-02-16 21:20
No wiesz w tych wagonach to te psy i koty będą zimowac ot taki maly hotelik bedzie!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.