Jak zorganizować wyjątkowe urodziny dla dzieci?


Urodziny dziecka to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Rodzice chcą sprawić niespodziankę dziecku i wyprawić jak najlepsze urodziny. Dlatego warto się zastanowić nad tym jak zorganizować przyjęcie urodzinowe aby było ono naprawdę wyjątkowe, niepowtarzalne, które na długo zapadnie Solenizantowi w pamięci.

Ważnym aspektem jest przygotowanie motywu urodzin. Znając własne dziecko, wiemy co lubi, czym się interesuje i jakie ma zainteresowania. To sprawia, że łatwiej nam wszystko dopasować. U dzieci dużą rolę odgrywają dodatki: kolorowe talerzyki, kubeczki, serwetki, a nawet baloniki i serpentyny zakupione w sklepie party sprawią, że nie tylko Solenizant będzie zaskoczony dekoracją, ale i goście zaproszeni na przyjęcie.

Jedzenie serwowane na przyjęciu powinno być dostosowane do dzieci. Puśćmy wodze fantazji i zamieńmy nawet zwykłą kanapkę w statek kosmiczny, czy rakietę. Dzieci lubią koreczki, babeczki, słodkie przekąski. Nie zapomnijmy też o napojach. Żądni przygód mali odkrywcy będąc zmęczeni dalekimi wyprawami potrzebują łyku wody, czy soku. Pamiętajmy też o torcie, który będzie przyozdobiony motywami z ulubionej bajki, czy kolorową posypką.

Mając ustalony motyw, tort, dodatki i dekoracje, czas na wybór miejsca. Możemy wybrać salę zabaw, ale i zorganizować zabawę w domu. Tutaj możemy postawić na nietuzinkowe atrakcje. Zamienić nasz ogród w paintballowy tor przeszkód, gdzie w lecie dzieci mogą korzystać dla ochłody z pistoletów na wodę. Świetnym pomysłem jest też fotobudka. Wielobarwne gadżety przyciągają dzieci, a natychmiastowy wydruk zdjęć sprawia, że nie ma czasu na nudę. To dziecko decyduje kim chce być, może zamienić się w wróżkę, strażaka, czy w dinozaura. Księga gości ze zdjęciami z fotobudki to fajna pamiątka dla Solenizanta.

A dla lubiących szalone przygody świetnym pomysłem będzie zamówienie klauna dla dzieci, który pobawi się z nimi, a także zaprezentuje tajemnice cyrkowe kręcąc talerzami, czy żonglując. Pomaluje buzie, pomodeluje baloniki zamieniając je w pieska, kotka, a nawet serce.

Innym ciekawym pomysłem jest wynajem dmuchanych zjeżdżalnii. Duże zjeżdżalnie sprawdzą się dla starszych dzieci, a dla najmłodszych można zamówić place zabaw, basen wypełniony plastikowymi kulkami, czy małą zjeżdżalnię. Zamawiając dmuchańce warto zapytać usługodawcy, czy posiada atest na urządzenia i ważne dokumenty techniczne, czy są czyste i nie posiadają uszkodzeń.

Na koniec zabawy warto pomyśleć o piniacie, którą możemy wypełnić cukierkami i innymi łakociami. Cała zabawa polega na  uderzaniu kijkiem w piniatę tak aby wypadły z niej cukierki. Po rozbiciu piniaty dzieci zbierają cukierki, które chowają do torebeczek na później i zabierają je ze sobą do domu.

Pamiętajmy, że w oczach dziecka jesteśmy bohaterami i aby było przyjęcie jeszcze fajniejsze czasem warto jako rodzic choć na tą jedną chwilę zamienić się w Kapitana na statku, czy Księżniczkę, którą trzeba uratować. Przy organizacji urodzin pamiętajmy o dobraniu atrakcji pod wiek dziecka. Nie trzymajmy się też sztywnych reguł niech przyjęcie toczy się swoim rytmem. Jeśli któraś zabawa bardzo przypadła dzieciom do gustu i dłużej chcą sięw nią bawić nie zabierajmy im tego. Nie poganiajmy tylko dajmy się im nacieszyć swoim towarzystwem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.