Ślub w dobie koronawirusa


Ślub to najważniejszy moment w naszym życiu. Marzymy o nim, planujemy ceremonię i wspólne świętowanie z rodziną i najbliższymi dla nas osobami. Niestety epidemia nie zważa na nasze plany i marzenia czy konkretne, zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem terminy sal, fotografa, zespołu czy cateringu.

Młode pary mierzą się z ogromnym rozczarowaniem, a jeszcze do niedawna były skazane na stąpanie po kruchym lodzie czekając na to, czy zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia, a wpłacona wcześniej zaliczka przepadnie. Obecnie sytuacja jest jasna i wiadomo, że wesel organizować nie można. Czy istnieje jakiś kompromis, który pozwoliłby zrealizować marzenia o staniu się małżeństwem i nie byłaby stracona możliwość świętowania tego ważnego wydarzenia z liczną rodziną?

Obecnie możliwe jest wzięcie ślubu, złożenie sobie przysięgi, ale bez licznych towarzyszy. Ta sytuacja ma też swoje plusy - ten czas będzie niezwykle intymny, a my nie będziemy oszołomieni ilością osób i pozwoli to nam skupić się na najbliższej - właśnie poślubianej przez nas osobie. Być może oszczędzi nam to też trochę stresu. Wesele można zorganizować później. W innym terminie. Z pewnością będzie to bezpieczniejsze dla wszystkich, a goście przybędą liczniej, nie obawiając się zarażenia wirusem. Zabawa będzie więc beztroska, nieokupiona stresem o to, czy u naszych najbliższych osób pojawią się objawy czy też nie.

Organizując wesele można przewidzieć jako jeden z najważniejszych momentów powtórzenie sobie przysięgi małżeńskiej - wydarzenie to z pewnością będzie wzruszające, tym bardziej, że słowa mogą być bardziej osobiste i spersonalizowane. Odkładając wesele na później, na spokojniejszy czas można spokojnie zaplanować całą oprawę i nie martwić się o liczebne ograniczenia spowodowane wirusem.

Można zaplanować piękny taniec w ciężkim dymie, który będzie wyglądać niezwykle romantycznie, goście będą mogli zatańczyć beztrosko przy dźwiękach ulubionej muzyki, podczas gdy dzieci zostaną porwane do zabawy przez animatora dla dzieci i zjeżdżać na kolorowych dmuchańcach. Ograniczenia dystansu nie będą obowiązywały również w fotobudce, a spontaniczne zdjęcia gości będą dla nich pamiątką na całe życie.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.