Praca za granicą w dobie koronawirusa


Za granicą oferowana jest praca z wielu branż, np. spożywczej, technologicznej, transportowej czy logistycznej. Ten artykuł pozwoli Ci dowiedzieć się jak wygląda praca za granicą w czasie pandemii.

1. Czy możesz bez problemu wyjechać za granicę?

Wyjeżdżanie za granicę do pracy nie jest w żaden sposób zabronione. Szczególnie w czasie pandemii gospodarka jest narażona na duże straty, dlatego zapotrzebowanie na pracowników jest większe, a oferty prac tymczasowych coraz lepsze. Z naszego kraju często korzystamy z ofert pracodawców z takich państw jak: Niemcy, Holandia, a szczególnie państw członkowskich Unii Europejskiej. Państwa te według wytycznych umożliwiają bezproblemowe przekroczenie granicy. W większości przypadków potrzebny jest nam tylko papier z wynikiem testu na obecność wirusa SARS COVID-19 (szczególnie w Niemczech posiadając wyniki negatywne takiego testu, można bez obawy, że na przyjeżdżających zostanie nałożony nakaz kwarantanny, przekroczyć granicę). Warto też zaznaczyć, że w krajach poza Unią Europejską, wciąż obowiązuje nakaz kwarantanny dla osób wjeżdżających do państwa. Niestety w wyniku gwałtownych wzrostów zachorowań obostrzenia nawet w krajach unijnych mogą się zmieniać, dlatego przy planowaniu takiego wyjazdu należy kontrolować zmiany zasad w państwach, do których się wybieramy.

2. Gdzie można wykonać test na obecność koronawirusa?

Takie testy są zazwyczaj oferowane przez pracodawców lub poprzez agencje prac tymczasowych. Wykonać je można także za opłatą w prywatnych klinikach medycznych. Testy mogą być także wykonywane bezpośrednio po dojechaniu na miejsce pracy.

3. Jak dotrzeć do pracy?

Podróż do miejsc pracy za granicą oferuje wiele firm. Osoby, szczególnie z podkarpacia i okolic, które chcą dostać się do pracodawców  mogą skorzystać z usług takich jak, np. busy podkarpacie Niemcy, busy podkarpacie Holandia. Transport innymi środkami transportu, takimi jak: samochody, samoloty, pociągi również jest możliwy.

4. Co z bezpieczeństwem?

Jeżeli chodzi o kwestię bezpieczeństwa jest ono zazwyczaj bardzo dobrze zapewniane, jeżeli podróż i miejsce pracy zapewniają firmy czy organizacje. W środkach transportu stosuje się szczególną dezynfekcję, dba się o dystans, a także środki bezpieczeństwa takie jak: maseczki, rękawiczki czy termometry za pomocą których badana jest regularnie temperatura podróżujących.Warto zwrócić też uwagę przy podróży na wygodę. Wybierając podróż busem należy zwrócić uwagę na wygodne fotele, czystość i ilość miejsc w środku. To sprawi, że nasza podróż będzie przyjemniejsza.

Podsumowując praca za granicą jest ogólnie dostępna, a dojazd do niej nie jest tak trudny i niemożliwy w czasach pandemii koronawirusa, jak mogłoby się wydawać. Warto tylko przestrzegać zasad i zadbać o warunki podróży.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.