Sprawdzanie OC – możesz to zrobić online!


Polisa OC – zdarza się, że musisz sprawdzić jej aktualność, np. wtedy, gdy jesteś poszkodowanym w kolizji/wypadku lub planujesz zakup auta z drugiej ręki. Dobra wiadomość jest taka, że możesz to zrobić w prosty i szybki sposób, bez zbędnych formalności i potrzeby wizyty w urzędzie. Podpowiadamy, jak sprawdzić przez internet, czy samochód ma OC.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

O ubezpieczeniu OC pod żadnym pozorem nie można zapomnieć. Stanowi ono nasze zabezpieczenie chociażby wtedy, gdy dojdzie do stłuczki. To właśnie z polisy pokrywane są wszelkie koszty naprawy. Dlaczego więc tak wielu kierowców unika płacenia OC? Na ogół są oni przekonani, że wykupienie ubezpieczenia wiąże się z dużymi kosztami, które mocno nadszarpną domowy budżet. Wcale nie musi tak być. Internetowe kalkulatory, jak ten na stronie https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac, pomagają w znalezieniu optymalnej, a przede wszystkim – atrakcyjnej cenowo polisy. Dzięki wygodnemu zestawieniu ofert różnych ubezpieczycieli, można wybrać taką, która najpełniej będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Wykupienie OC to obowiązek każdego właściciela pojazdu. Nawet jeśli nasze auto cały rok stoi w garażu, musimy mieć wykupioną polisę. Najmniejsze przerwy w ubezpieczeniu mogą wiązać się z dużymi karami. Regularne odnawianie składek pozwala natomiast na wypracowanie korzystnych zniżek.

Bywają sytuacje, w których potrzebujemy sprawdzić, czy auto – nasze lub innego kierowcy – jest ubezpieczone i ma ważne OC. Wszystkie interesujące nas dane można znaleźć w sieci. Warto korzystać z tej opcji szczególnie w trudnym czasie pandemii, gdy ograniczanie kontaktów społecznych jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Rozwiązanie to ma także inne korzyści – nie trzeba wyczekiwać w długich kolejkach, a interesujące nas dane można uzyskać naprawdę szybko. Sprawdzanie OC online jest banalnie proste. Zobacz, jak to zrobić!

Sprawdź ważność OC pojazdu

Istnieje kilka metod na weryfikację OC. Najlepiej jest skorzystać z bazy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, dostępnej na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej „UFG Kup Auto”. To pewne źródło informacji, bo baza jest aktualizowana na podstawie danych z towarzystw ubezpieczeniowych. Aby zweryfikować aktualność polisy OC, trzeba będzie podać numer rejestracyjny lub numer VIN sprawdzanego pojazdu. Jakie dane można w ten sposób pozyskać? Dostaniesz nie tylko informacje o ubezpieczeniu, ale również o marce i modelu auta czy ubezpieczalni, w której zostało wykupione OC.

Status polisy sprawdzisz także na stronie historia pojazdu.gov.pl. Pod tym adresem znajduje się baza dostarczająca wielu cennych danych. Aby mieć do nich dostęp, trzeba jednak podać numer rejestracyjny, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji samochodu. W zamian dostaje się natomiast bardzo szczegółowe komunikaty, w tym np. te, dotyczące przeglądów technicznych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.