Skuteczne i bezpieczne sposoby na odmłodzenie twarzy. Czym jest mezoterapia igłowa?


Mało kto jest w stanie spokojnie przejść do porządku dziennego nad tym, że dostrzega u siebie widoczne objawy starzenia. Dotyczy to zarówno kobiet, jak też coraz większej liczby mężczyzn. Każdy chce jak najdłużej pozostać piękny i młody nie tylko duchem, ale też ciałem – a zwłaszcza twarzą. Dziś symboliczne cofnięcie zegara, który odmierza upływ lat kolejnymi zmarszczkami oraz innymi niedoskonałościami, jest łatwiejsze i efektywniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Zabiegi medycyny estetycznej stymulują naturalne procesy regeneracyjne

Rozwój tej akurat gałęzi usług leczniczych jest niezwykle dynamiczny. Wciąż pojawiają się kolejne substancje oraz urządzenia, a metody skutecznego odmładzania stają się coraz bardziej doskonałe. Branżowym hitem w ostatnim czasie stała się mezoterapia igłowa twarzy – po raz pierwszy przeprowadzona w latach '50 XX wieku. To zabieg stosunkowo prosty do przeprowadzenia, a przy tym bardzo bezpieczny oraz zapewniający widoczne efekty. Co dla wielu osób równie istotne, na rezultaty nie trzeba czekać specjalnie długo. Eksperci z krakowskiego Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik twierdzą, że najczęściej wykonuje się 4 sesje w ciągu 2 tygodni, a w następnym miesiącu kolejne 2. Potem następuje już faza podtrzymująca, kiedy wystarczy udać się na zabieg raz na 2-6 miesięcy, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Precyzyjnie wykonana mezoterapia igłowa twarzy zapewnia długotrwałe efekty

Jakie dokładnie procesy powodują widoczne odmłodnienie? W dużym skrócie i uproszczeniu: zabieg polega na wstrzykiwaniu w starannie wybrane miejsca mieszanki odpowiednio dobranych substancji odżywczych i składników aktywnych. W zależności od obszaru objętego mezotorapią, mogą to być starannie wyselekcjonowane peptydy, osocze, witaminy, kolagen, aminokwasy, kwas hialuronowy, a nawet kofeina. Ogromne znaczenie ma również dobór odpowiedniej igły. Iniekcję należy przeprowadzić w taki sposób, aby nie spowodować najmniejszych uszkodzeń w strukturze naczyń krwionośnych. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do niepotrzebnych powikłań. Dlatego w klinikach medycyny estetycznej coraz częściej „tradycyjne” strzykawki są zastępowane przez specjalne rolki z mikroigłami oraz specjalistyczne urządzenia, które przypominają działające w trybie automatycznym pistolety.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.