Jak wybrać architekta wnętrz, by projektowanie było łatwe?


Architekt wnętrz może być Twoim najlepszym przyjacielem na etapie aranżacji mieszkania lub domu. Może też stać się horrorem, o którym chętnie by się zapomniało. Niestety, poremontowa dziura w budżecie skutecznie Ci to uniemożliwi. Zamiast więc liczyć na łut szczęścia lub czyjeś zapewnienia o własnym profesjonalizmie, naucz się rozpoznawać prawdziwych fachowców od aranżacji wnętrz. Nie wiesz, jak? Zaufaj twardym faktom i własnej intuicji.

Aranżacja wnętrz w Twoim stylu. Sprawdź dotychczasowe realizacje.

Nieważne, w jaki sposób znajdziesz projektanta. Czy poleci Ci go ktoś znajomy, czy też znajdziesz go w internecie, zawsze zapoznaj się z jego portfolio. Każdy architekt wnętrz ma swój indywidualny styl. Oczywiście w swoich projektach będzie starał się uwzględnić Twoje uwagi, ale na pewno nie stworzy czegoś, do czego brak mu predyspozycji.

Aranżacje wnętrz, które widzisz na stronie pracowni projektowej, mają Cię zachwycić. W praktyce większość realizacji będzie Ci się po prostu podobać. Jednak jeśli nie widzisz projektu, który naprawdę ujmuje Cię za serce, nie ma co liczyć na owocną współpracę.

architekt wnętrz

Wybierz architekta wnętrz, z którym łatwo znajdujesz wspólny język.

Projektowanie to praca zespołowa. Może Cię to zdziwić, ale najważniejszą częścią zespołu projektowego jesteś Ty. Jako inwestor być może potrafisz określić swoje wymagania z zegarmistrzowską precyzją. Może wiesz dobrze, czym różni się styl nowojorski od rustykalnego. Może nawet wiesz nieco o remontach i część prac możesz wykonać samodzielnie.

Sednem tego wszystkiego jest to, że wcale nie musisz znać się na żadnej z tych rzeczy. Dobry architekt wnętrz przede wszystkim potrafi zadawać pytania. Dlatego specjalistę poznasz po sposobie, w jaki prowadzi rozmowę. Czujesz się bezpiecznie? Masz poczucie, że już przy pierwszym kontakcie wszystkie najważniejsze informacje zostały przekazane? Projektant odzywa się do Ciebie, by dopytać o istotne szczegóły? To dobry znak.

Skoro rozmowa z architektem nie nastręcza żadnych trudności, możecie razem realizować nawet bardzo śmiałe zamierzenia.

Projektowanie od A do Z. Zapoznaj się z ofertą i zobacz, co się za nią kryje.

Podczas projektowania wnętrz pewne elementy pozostają niezmienne. Każdy projektant może jednak nieco inaczej organizować poszczególne etapy prac. Na pewno interesuje Cię wizualizacja. Dowiedz się, w którym momencie ją zobaczysz. Koncepcyjny plan projektowy dla jednych architektów oznacza wykonanie rzutów 2D, a wizualizacja powstaje dopiero po wybraniu jednego pomysłu. Inni tworzą wizualizacje w kilku wersjach i pozwalają Ci dokonać wyboru na ich podstawie.

Projektanci mogą oferować podobne usługi. Zawsze jednak będą je różnić istotne szczegóły. Dlatego zorientuj się, jak powstaje projekt wnętrz u osoby, z którą chcesz współpracować.

Projektant wnętrz z doświadczeniem jest na wagę złota.

W dzisiejszych czasach każdy może oferować usługi jako projektant. Nie oznacza to jednak, że rzeczywiście każdy tak zwany projektant jest architektem wnętrz z prawdziwego zdarzenia. Zapytaj o projekt instalacji. Nie ma problemu? To świetnie. W takim przypadku możesz wstępnie założyć, że nie masz do czynienia z amatorem.

Przeprowadź rozeznanie na temat tego, od ilu lat dana pracownia projektowa funkcjonuje na rynku. Poczytaj referencje. Jeśli Twój rekonesans przyniesie pozytywne informacje, śmiało zaczynaj współpracę.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.