Nieoceniona pomoc w rehabilitacji: poduszka sensoryczna. Co warto o niej wiedzieć?


Ćwiczeń rehabilitacyjnych jest tak wiele, że trudno wymienić najlepsze z nich. Każdy rodzaj terapii jest bowiem dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od problemu, specjalista zaproponuje inny rodzaj terapii. Często się zdarza, że część ćwiczeń będzie wymagała użycia specjalnego dysku, imitującego niestabilne podłoże. W jaki sposób akcesorium, jakim jest sensoryczna poduszka, może wspomóc leczenie schorzeń oraz czy warto korzystać z niej w ramach profilaktyki, wyjaśniamy poniżej.

Poznaj bliżej innowacyjny beret rehabilitacyjny. Przed Tobą sensoryczna poduszka do ćwiczeń

Dysk sensomotoryczny, poduszka sensoryczna, beret rehabilitacyjny – wszystkie te nazwy oznaczają ten sam przyrząd, stosowany między innymi w gabinetach fizjoterapii oraz na salach rehabilitacyjnych. Na czym polega działanie poduszki, wyglądem przypominającej spłaszczoną piłkę z kolcami? Sekret tkwi w konstrukcji: wewnątrz poduszki znajduje się powietrze, które pozwala na balansowanie ciałem, a tym samym pracę nad poprawą równowagi. Stawanie oraz siadanie na dysku sensomotorycznym sprzyja odciążaniu kręgosłupa i niweluje ból, pojawiający się w jego obrębie.

Sensoryczna poduszka będzie więc polecana głównie osobom po urazach kręgosłupa, a także pacjentom, którzy cierpią z powodu nawracających bólów pleców. Podczas wykonywania ćwiczeń na berecie rehabilitacyjnym można bowiem nie tylko pozbyć się dolegliwości bólowych, ale też poprawić krążenie krwi i koordynację ruchową. Bywa, że fizjoterapeuta przeprowadza z pacjentem trening bazujący na balansowaniu ciałem na stojąco lub siedząco albo zaleca stosowanie ćwiczeń w pozycji leżącej. Poduszka sensoryczna przyspiesza rozwój mięśni głębokich i pomaga w stabilizacji stawów – pod warunkiem, że jest używana pod okiem specjalisty lub zgodnie z jego zaleceniami.

Każdy może korzystać z dobroczynnego działania poduszki sensomotorycznej! Od czego zacząć?

Oprócz specjalistycznej terapii, skierowanej do pacjentów po poważnych kontuzjach, sensoryczna poduszka może służyć również do działań profilaktycznych. Profesjonalny beret rehabilitacyjny doskonale radzi sobie ze sztywnością pleców i koryguje wady postawy. W ramach profilaktyki zaleca się jego używanie osobom, spędzającym w pozycji siedzącej od kilku do kilkunastu godzin dziennie. Dysk sensomotoryczny wykazuje zbawienne działanie u osób pracujących przy komputerze, które nie zawsze przybierają prawidłową postawę. Siedząc na miękkiej poduszce zapewniającej efekt balansowania, można zniwelować zmęczenie mięśni oraz stale mobilizować kręgosłup do ruchu.

Użytkownicy poduszki sensorycznej przyznają, że produkt przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości kręgosłupa. To prawda – w takich sklepach, jak yellowSPORT można zamówić dyski rehabilitacyjne, wymuszające siedzenie dynamiczne. Są one zaprojektowane tak, aby stymulować mikroruchy krążków międzykręgowych, w związku z czym mięśnie są cały czas masowane. Należy jednak uważać, aby nie korzystać z poduszki sensorycznej dłużej, niż zaleca producent. Najczęściej rekomendowany czas codziennego użytkowania wynosi 4 godziny. Taka profilaktyka jest bezpieczna i pozwala kręgosłupowi odpoczywać, jednocześnie minimalizując ryzyko związane z długim przebywaniem w pozycji siedzącej. Po zakup dysku do rehabilitacji zalecamy udać się do sklepu yellowSPORT, gdzie jest dostępny najlepszy sprzęt dla sportowców, fizjoterapeutów i innych miłośników zdrowej aktywności fizycznej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.