ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Czy sprzątanie domu w zgodzie z naturą jest możliwe? Sprawdziliśmy!


W dzisiejszych czasach trudno jest się ustrzec przed wszechobecną chemią i konserwantami. Szkodliwe substancje wypełniają większość środków czyszczących, które nie tylko zapewniają efekty wątpliwej jakości, ale przy okazji narażają nas na kontakt z niebezpieczną chemią. Jak się okazuje, ekologiczne środki czystości są równie skuteczne, jak detergenty z supermarketów. O tym, dlaczego warto używać ich podczas domowych porządków, zastanawiamy się w poniższym wpisie.

Czas skończyć z chemią! Wybierz ekologiczne środki czystości

Nie trzeba szukać daleko, aby zauważyć pierwsze różnice między chemicznymi preparatami, a ich ekologicznymi odpowiednikami. Wystarczy zerknąć do składu. Wewnątrz kolorowej buteleczki, cechującej typowe produkty do sprzątania, można znaleźć szereg szkodliwych substancji, takich jak: formaldehyd, benzen, sztuczne barwniki, chlor, toksyczne rozjaśniacze. To oczywiście zaledwie kropla w morzu tego, co producenci dodają do środków czyszczących. Biorąc do ręki pierwszy z brzegu produkt ekologiczny od razu można stwierdzić, że żaden z powyższych składników nie występuje w jego składzie. Zamiast nich znajdziemy tam wodę, kwas cytrynowy czy... sól stołową. Użyte w tych preparatach substancje zapachowe to produkty pochodzenia roślinnego, jak choćby naturalne olejki eteryczne.

Wprowadź ekologię do swojego domu. Zacznij od zmiany detergentów

Ekologiczne środki czystości (charakteryzują się krótkim składem, wśród którego na próżno szukać drażniących detergentów i chemii, wywołującej reakcje alergiczne. Mimo to produkty tego typu doskonale radzą sobie z zabrudzeniami. Pozytywną ciekawostką jest również informacja, że większość ekologicznych środków czyszczących sprzedawana jest w biodegradowalnych opakowaniach.

Co więcej, preparaty ekologiczne są coraz bardziej popularne, przez co bez problemu można je dostać w wielu sklepach. W internetowej farmie zdrowia ORGANIC24 są dostępne wolne od chemii środki czystości, takie jak płyny do prania i płukania, tabletki do zmywarek oraz środki do czyszczenia różnych powierzchni. Ekologiczne mleczko z gliceryną i kredą w proszku znakomicie upora się z tłuszczem osadzonym na kuchence, zaś ekologiczny spray do kurzu zbierze zabrudzenia z mebli, pozostawiając w powietrzu delikatny zapach eukaliptusa. Zapoznaj się z pełną ofertą produktów, opatrzonych znakiem jakości EKOCERT i wymień chemiczne środki czystości na te o bezpiecznych składach. Coś nam mówi, że po przetestowaniu płynów ze składnikami roślinnego pochodzenia, już nigdy więcej nie będziesz chciał/ chciała sięgnąć po ich chemiczne odpowiedniki.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Karolajna33
+1 # Karolajna33 2020-02-06 16:32
Są przecież ekologiczne środki czystości, także da się sprzątać bez używania chemii :) Do tego też mam irobota do odkurzania, urządzenie nie tylko pochłania kurz ale przechwytuje alergeny, więc powietrze w domu jest czyste.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
OlaOla
+1 # OlaOla 2020-02-11 23:05
Owszem, a nawet ma przynosi liczne korzyści np. się opłaca. Biodegradowalne detergenty Biozym są wydajne, poza tym wspomagają rozkład związków organicznych w ściekach i nie uczulają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.