Kredyt dla adwokatów - na czym polega


Wykonujesz wolny zawód? Jesteś prawnikiem - adwokatem? Brakuje Ci wolnych środków na rozwinięcie kancelarii czy też innego typu wydatki bieżące? Nie masz pojęcia na jakich zasadach i gdzie adwokaci oraz inne osoby wykonujące tak zwany wolny zawód mogą ubiegać się o dodatkowe środki? Jesteś ciekawy tej procedury? Jeżeli tak, to koniecznie musisz zapoznać się z tym tekstem, gdyż został stworzony z myślą o osobach takich jak Ty. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury!

Kredyt dla adwokatów

Na początku zastanówmy się, kto tak naprawdę zgodnie z polskim prawem jest przedstawicielem wolnego zawodu? Kwestię tę reguluje szczegółowy zapis w Kodeksie Spółek Handlowych, który wylicza jednoznacznie wolne zawody.

W myśl tej ustawy są to: radcy prawni, adwokaci, rzeczoznawcy majątkowi, rzecznicy patentowi, aptekarze, lekarze, weterynarze, pielęgniarki, położne, biegli rewidenci, brokerzy ubezpieczeniowi, doradcy podatkowi, maklerzy papierów wartościowych, tłumacze przysięgli, doradcy inwestycyjni, inżynierowie budownictwa oraz architekci.

Co najbardziej istotne z punktu widzenia kredytobiorców wykonujących wolne zawody, to fakt, że mogą liczyć oni na zdecydowanie większe kredyty. Standardową wysokością kredytu przyznawaną dla osób pracujących jest 150 tysięcy złotych. Przedstawiciele wolnego zawodu, na przykład adwokaci, mogą liczyć na starcie na kredyt w wysokości minimum 200 tysięcy złotych.

To nie jedyne udogodnienia dla takich klientów. Bardzo często przyzwane są dla nich wygodne raty z niskim oprocentowaniem oraz nie pobiera się od nich opłat początkowych. Wielkim ułatwieniem jest także często brak wymagań ze strony banku odnośnie poręczycieli i innych tego typu zabezpieczeń. Klienci banku wykonujący wolny zawód mogą liczyć także na zdecydowanie krótszy czas rozpatrywania wniosku o udzielenie kredytu niż inni klienci zainteresowani tym samym.

Jakie wymagania należy spełnić?

Należy pamiętać jednak o tym, że żeby otrzymać kredyt dedykowany dla osób wykonujących wolny zawód, banki bardzo często zastrzegają sobie wiele warunków koniecznych. Do najbardziej popularnych należy m.in warunek odpowiedniego stażu prowadzonej w ramach wolnego zawodu firmy. Zwykle wystarcza około pół roku, jednak bardzo często w praktyce księgowi oraz księgowe jeżeli chcą uzyskać kredyt na takich warunkach muszą prowadzić swoją działalność przez minimum dwa lata.

Na co można przeznaczyć taki kredyt?

Kredyt udzielony osobie, która prowadzi działalność gospodarczą w ramach wolnego zawodu to tak zwany kredyt firmowy. Można przeznaczyć go na przykład na leasing auta, zakup oprogramowania komputerowego, komputerów, artykułów biurowych czy po prostu na utrzymywanie bieżącej płynności finansowej.

Do jakiego banku udać się po kredyt?

Jest to jeden z największych dylematów, który będzie miał przed sobą każdy potencjalny kredytobiorca. Banków, które oferują dogodne kredyty dla wolnych zawodów nie brakuje, jednak oferty poszczególnych banków bardzo się między sobą różnią. W związku z tym, że jest to bardzo odpowiedzialna i ważna decyzja, to warto poradzić się wykwalifikowanego pracownika firmy Kredyty W Z, która zajmuje się doradztwem kredytowym i bankowym.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.