Zestawy prezentowe dla dawno nie widzianych bliskich


Sezon świąteczny zbliża się wielkim krokami. Co prawda do Wigilii jeszcze sporo czasu, ale lepiej już teraz pomyśleć o prezentach. Dzięki wcześniejszym i dobrze zaplanowanym listom upominków mamy szansę na spokojne zakupy, albo też na samodzielnie przygotowanie czegoś, co ucieszy naszą rodzinę i znajomych. Jeśli zdecydujemy się na zakupy prezentów przez Internet – możemy mieć pewność, że wszystko dotrze na czas, a ewentualne braki towaru nie postawią nas przed gorączkowym poszukiwaniem zestawów prezentowych na ostatnią chwilę.

Jak stworzyć listę idealnych prezentów?

Prezenty z okazji świąt dajemy nie tylko rodzinie. Często wymieniamy je też z przyjaciółmi lub współpracownikami. Bywa, że małym drobiazgiem obdarowujemy ulubioną kosmetyczkę, fryzjerkę albo panią, która opiekuje się naszym dzieckiem w przedszkolu. Warto więc wcześniej przygotować sobie listę wszystkich osób, które w tym roku chcemy docenić. Dzięki temu lepiej będziemy mogli zaplanować nie tylko prezentowy budżet, ewentualne zakupy i przygotowania, ale też wpisać w kalendarz miejsce i czas, kiedy prezent chcemy wręczyć. Ostatnia wizyta przed świętami u ulubionej manicurzystki to świetny moment, by podziękować jej za cały rok. W roli małych upominków świetnie się sprawdzą świąteczne herbaty, czekolady, notesy, pachnące świece.

Wybór zestawów prezentowych dla osób, które dobrze znamy, to właściwie sama przyjemność. Jeśli nie do końca wiemy czego pragnie nasz mąż albo dziecko – zawsze możemy poprosić, by napisali list do świętego Mikołaja. Najlepiej taki, który będzie miał kilka propozycji. Mając listę kilku pomysłów, łatwiej wybierzemy coś, dopasowanego do naszych możliwości finansowych, a obdarowany do końca nie będzie wiedział co dostanie i pod choinką będzie czekać na niego niespodzianka.

Gorzej sprawa się ma z prezentami dla osób, z którymi na co dzień utrzymujemy luźniejsze kontakty, których potrzeby i marzenia mało znamy. Dawno niewidziana ciocia, nowa dziewczyna brata, znajoma rodziców, która przyjechała z zagranicy. W takiej sytuacji warto postawić na prezenty uniwersalne, ale jednocześnie niesztampowe. Takie, które sprawią radość każdej osobie.

Prezenty uniwersalne, które cieszą

Nawet wybierając coś dla kogoś z kim nie łączą nas bliskie relacje, warto postawić na prezent, na widok którego osobie obdarowanej rozbłysną oczy. Świetnie sprawdzą się wszelkie domowe przetwory. Soki, nalewki, konfitury, wypieki. Radość może też sprawić własnoręcznie zrobiona na szydełku bombka albo serwetka. Rękodzieło wraca do łask, a samodzielnie wykonane prezenty są postrzegane jako ciepłe i serdeczne.
Co jednak jeśli nie mamy zdolności manualnych albo czasu? Warto postawić na manufakturowy zestaw prezentowy. Ciekawym pomysłem jest zakup kul do kąpieli. Zapakowane w ozdobne, wyściełane miękko pudełko oczarują zapachem i swoimi pielęgnującymi właściwościami. Innym pomysłem może być zestaw kosmetyków łączących aromaty kawy i czekolady. Peeling i masło połączone z wyśmienitą kawą Yellow Bourbon to odprężenie dla ciała i dla duszy. Wśród zestawów prezentowych można znaleźć też coś dla panów. Mężczyźni coraz częściej sięgają dziś po kosmetyki, więc z pewnością wielu z nich ucieszy Zestaw Prezentowy Men's Heaven.

Prezenty dobre dla środowiska

Wybierając prezent dla osób, które mniej znamy, albo których dawno nie widzieliśmy, warto pamiętać, że coraz mocniej rośnie świadomość ekologiczna, zwiększa się też ilość wegan i wegetarian. Jeśli nie mamy pewności, czy osoba którą obdarowujemy nie należy do tej grupy – warto postawić na bezpieczny upominek. Świetnie się w tej roli sprawdzą produkty oznaczone przez fundację Viva! zieloną literą "V". To produkty dla wegetarian i wegan, wytworzone w sposób przyjazny dla środowiska, oraz nietestowane na zwierzętach. Na pewno osoby, którym zależy na ekologii docenią taki podarunek. 
Dodatkowo wybierając zestawy prezentowe z oferty firmy Organique mamy pewność, że stawiamy na kosmetyki o dobrym składzie. Marka istnieje na rynku od prawie 20 lat i była jednym z pionierów rynku kosmetyków naturalnych, produkowanych ręcznie. Zresztą do dziś wiele z nich wytwarzanych jest tradycyjnymi metodami. A ich zapach i bogaty skład sprawia, że są świetnym prezentem nie tylko od święta.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: