3 skuteczne sposoby, dzięki którym odzyskasz należności


Zdecydowana większość przedsiębiorców przynajmniej kilka razy borykała się z problemem związanym ze ściąganiem długów od kontrahentów. Niestety ten przykre doświadczenie jest niemożliwe do całkowite wyeliminowania. Na szczęście obecnie istnieje wiele sposobów, dzięki którym odzyskiwanie długów staje się możliwe i relatywnie szybkie. Te najskuteczniejsze zostaną przedstawione poniżej.

Rozpocznij od windykacji polubownej

Jeśli tylko masz odrobinę dobrej woli, czasu i empatii, rozpocznij ściąganie długów od mniej ostatecznego sposobu. Windykacja polubowna ma za zadanie przede wszystkim zmotywować dłużnika do tego, aby jak najszybciej zdecydował się do spłaty zadłużenia. Najistotniejszą rolę odgrywa tutaj przede wszystkim perswazja. W dodatku obie strony rozpoczynają negocjacje między sobą, bez konieczności ingerowania sądu, czy osób trzecich.

Sposoby działania zgodne z windykacją polubowną

    - kontakt telefoniczny, SMS-owy, czy też bezpośredni,
    - wysyłanie wezwań do zapłaty,
    - przedstawienie dłużnikowi przedsądowych wezwań do zapłaty,
    - rozpoczęcie negocjacji, które mają przyspieszyć spłatę zadłużenia.

Kiedy na pomoc przychodzi sąd?

Innym rodzajem windykacji, który często jest wybierany przez przedsiębiorców, aby szybciej odzyskać należności od dłużnika, jest windykacja sądowo-egzekucyjna. Wtedy też przedsiębiorca decyduje się zgłosić rozpoczęcie postępowania sądowego. Dopiero po uzyskaniu wyroku, rozpoczyna się egzekwowanie długu przy pomocy komornika.

Nie da się ukryć, że ten sposób ściągania długu wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami, dlatego też może to być kolejny powód, dla którego przedsiębiorcy wolą poczekać, zanim skierują sprawę do sądu. Poza tym znacznemu pogorszeniu ulegają wtedy również relacje z kontrahentem. Jednak nie można zapomnieć też o zaletach takiego działania, gdyż wiążą się one z bardzo dużą skutecznością i odzyskaniem należności w krótszym czasie, niż w przypadku windykacji polubownej.

Zaryzykuj samodzielnie lub znajdź kancelarię

Ostatnio powstał także inny rodzaj windykacji, który stosowany jest znacznie rzadziej, niż te wyżej wymienione. Windykacja samodzielna polega przede wszystkim na tym, że wierzyciel angażuje się w pełni w każdy możliwy sposób, dzięki któremu możliwe będzie odzyskanie należności od dłużnika. Wtedy też nie angażuje on kancelarii prawnych i poświęca swój czas na wcielenie w życie różnych form windykacji. Bardzo często wtedy działania pokrywają się z tymi, które zaliczane są do windykacji polubownej.

Znacznie rozsądniejszym wyborem jest skorzystanie z pomocy kancelarii prawnej, która przejmuje od nas wszelkie obowiązki. Tym samym zmniejszamy ryzyko związane z przedawnieniem się długu. Poza tym przedsiębiorcy znacznie częściej wolą przekazać swoją sprawę wybranej kancelarii, gdyż nie chcą zaniedbywać swoich obowiązków. Poniesienie dodatkowych kosztów staje się znacznie bezpieczniejszym i skuteczniejszym wyjściem. W dodatku istnieją kancelarię, które posiadają w swojej ofercie zarówno windykację polubowną oraz i sądowo-egzekucyjną.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.