W ten sposób naprawdę zaczniesz MÓWIĆ PO ANGIELSKU


Niby znasz wiele słów i zwrotów, gramatyka angielska nie ma przed Toba żadnych tajemnic, może nawet czytasz anglojęzyczne magazyny i zagadnięty przez obcokrajowca na ulicy rozumiesz doskonale jego pytanie. Jednak gorzej jest z odpowiedzią i w ogóle z komunikowaniem się w języku angielskim? Taka bariera językowa to całkiem powszechny problem. Większość z nas ma jakieś większe lub mniejsze opory przed mówieniem w języku obcym. Wstydzisz się, boisz popełnić błąd, a może po prostu czujesz, że brak Ci umiejętności? Jest na to rozwiązanie.

Po pierwsze, otocz się językiem z każdej strony

W tym celu zacznij np. od przestawienie języka wszelkich aplikacji, programów etc. z języka polskiego na angielski. To prosty, a jednocześnie skuteczny sposób, aby poznać kolejną porcję nowych słówek, a jednocześnie oswoić się z językiem obcym, który jest obecny wszędzie tam, gdzie na co dzień pracujesz, uczysz się, czy spędzasz wolny czas.

Kolejny krok to słuchanie anglojęzycznej stacji radiowej, oglądanie programów i filmów w języku angielskim, no i czytanie, zarówno codziennej prasy, magazynów, jak i książek w języku angielskim. To co prawdę mówienie po angielsku jeszcze nie jest, ale stanowi doskonała możliwość nauki nowych słów i zwrotów, osłuchania się z językiem i doświadczania go, jako coś nam zupełnie naturalnego i bliskiego.

Po drugie, wybierz intensywny kurs językowy z native speakerami

Najlepiej, aby było to rozwiązanie nastawione na wszelkiego typu konwersacje, a nie „przerabianie” podręcznika. W sytuacji, gdy jesteśmy z native speakerem 1 na 1 i w konsekwencji zmusza nas to do posługiwania się wyłącznie językiem angielskim, bariera w mówieniu po prostu musi zostać przełamana. Tego typu programy, oparte na totalnym „zanurzeniu” w języku angielskim, znajdziesz wchodząc na https://angloville.pl/. Kilka dni intensywnego, zindywidualizowanego kursu daje w tym przypadku efekty zbliżone do miesięcznej nauki języka w Wielkiej Brytanii! Co więcej, masz tutaj możliwość obcowania z różnymi angielskimi akcentami i doświadczania języka w jego najbardziej naturalnej formie.

Po trzecie, skorzystaj z wymiany językowej

Gdy już bariera językowa zostanie przełamana podczas kursu „zanurzającego” w języku angielskim, pomyśl o doskonaleniu swoich umiejętności i potraktuj język angielski, jak coś zupełnie naturalnego. W tym celu warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest wymiana językowa. Nie musisz jednak wyjeżdżać od razu zagranicę. Wystarczy, że znajdziesz w Internecie kogoś (native speakera), kto chciałby prowadzić z Tobą konwersacje w języku angielskim, a przy okazji nauczyć się języka polskiego. W sieci funkcjonuje wiele serwisów umożliwiających skorzystanie z tego typu rozwiązania. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.