Jak skutecznie rejestrować czas pracy?

Prawidłowe funkcjonowanie każdej organizacji zależy od wielu czynników, jednak najważniejszym są niewątpliwie ludzie. Ważne jest, by właściwie ich motywować do pracy oraz tworzyć optymalne warunki do wykonywania powierzonych obowiązków. Efektywność poprawić można jednak nie tylko poprzez przemyślane motywowanie, ale również kontrolę i skuteczne rejestrowanie czasu pracy.

 

Systemy automatycznej rejestracji czasu pracy

Dla każdego przedsiębiorcy szczególnie istotne są wyniki, a te bardzo często zależne są od odpowiedniego zarządzania czasem pracy zatrudnionych pracowników.  Skuteczna rejestracja pracy pozwala minimalizować koszty oraz usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Nowoczesne systemy umożliwiające realizację powyższego zadania pozwalają w sposób automatyczny i niezwykle precyzyjny rozliczać nawet bardzo złożone systemy organizacji pracy, a w efekcie poprawiać dyscyplinę wśród zatrudnionego personelu. Atutami są również funkcjonalności umożliwiające eksport danych do systemów kadrowo-płacowych i tworzenie listy plac i naliczania wynagrodzeń. Systemy automatycznej rejestracji czasu pracy stanowią ponadto doskonałe narzędzie kontroli. Dzięki systemowi  raportowania pozwala na stałą kontrolę nieobecności i spóźnień, a także monitorowanie gości pojawiających się w firmie

Najlepsze terminale rejestracji czasu pracy

Wybierając optymalny system rejestracji czasu pracy dla swojej organizacji, należy przede wszystkim dokładnie określić własne potrzeby. Wybierając optymalny terminal warto wziąć pod uwagę to, czy jest wodoodporny i nadaje się do użytku zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego, czy wydaje komunikaty również w językach obcych, czy posiada wbudowaną pamięć, pozwalającą na rejestrację nawet w sytuacji awarii itp. W dużych firmach, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo oszustwa, warto pomyśleć o terminalach z wbudowaną kamerą lub systemem inteligentnej weryfikacji biometrycznej, którego nie zwiodą nawet silikonowe odlewy lub nadruki odcisków palca. (źródło: https://www.autoid.pl/rozwiazania/automatyczna-identyfikacja-osob/23-rejestracja-czasu-pracy).

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane