Co należy zabrać na wczasy z dzieckiem?

O ile sam wyjazd i wypoczynek należą do przyjemnych i długo oczekiwanych, to już ich organizacja – włącznie z załatwieniem transportu, znalezieniem noclegu i co najważniejsze, pakowaniem – są dodatkowymi sytuacjami, które bez odpowiedniego przygotowania mogą narazić nas na ogromny stres. Jeśli wolisz go uniknąć, przygotuj wcześniej listę rzeczy, które należy zabrać.

O ile sam wyjazd i wypoczynek należą do przyjemnych i długo oczekiwanych, to już ich organizacja – włącznie z załatwieniem transportu, znalezieniem noclegu i co najważniejsze, pakowaniem – są dodatkowymi sytuacjami, które bez odpowiedniego przygotowania mogą narazić nas na ogromny stres. Jeśli wolisz go uniknąć, przygotuj wcześniej listę rzeczy, które należy zabrać. Niezależnie od tego, czy jedziesz na urlop latem, czy na ferie zimowe z dzieckiem, warto pamiętać o kilku absolutnie niezbędnych na czas wyjazdu rzeczach. Ważne jest również, aby skonsultować z naszą pociechą, czy chce zabrać daną rzecz – inaczej zajmiemy cenne miejsce w torbie czy walizce na niepotrzebne przedmioty.

Niezbędne ubrania

Te należy dostosować do miejsca wyjazdu i pogody, jaka jest zapowiedziana, choć oczywiście należy być również przygotowanym na meteorologiczne niespodzianki. Z tego względu niezależnie od celu naszej podróży, konieczne będzie spakowanie ubrań nieprzemakalnych (przede wszystkim kurtki). Ilość bielizny należy dostosować do czasu naszego pobytu i dodać ewentualnie 2 awaryjne pary skarpetek czy majtek. W zależności od temperamentu naszej pociechy, dobrze wziąć także ubrania „na zmarnowanie”, czyli takie, które można bez żalu zniszczyć – w końcu wakacje mają być nie tylko odpoczynkiem i pozowaniem do zdjęć, ale również labą.

Dodatkowe akcesoria, które warto spakować

W zależności od pory roku, warto mieć ze sobą krem – odpowiednio na mrozy lub z filtrem UV na oparzenia oraz nakrycie głowy. Dobrze jest również spakować maluchowi okulary przeciwsłoneczne, klapki na basen lub pod prysznic, kąpielówki lub strój do wody oraz parę butów na wypadek ekstremalnej pogody (deszcz, błoto, śnieg). Nie możemy również zapominać o umilających czas gadżetach, które będą zbawienne w przypadku długiej i monotonnej dla dziecka podróży – będą to chociażby gry, karty, krzyżówki czy czasopismo dla dzieci.

W co spakować dziecko?

Na koniec warto odpowiedzieć na pytanie, w czym będzie najwygodniej przechowywać spakowane rzeczy dla naszego dziecka? Otóż jeśli planujemy wycieczki, zwiedzanie czy przenoszenie bagażu, dla maluchów wygodniejsze będą torby podróżne, które są bardziej poręczne i mają dużo kieszonek. Oczywiście należy mieć na uwadze jej ciężar i to, czy dziecko będzie w stanie ją swobodnie nosić. Z kolei w sytuacji, kiedy lecimy na wakacje samolotem, lepiej wybrać walizkę na kółkach – na krótsze dystanse można ją bezproblemowo prowadzić.

Warto pamiętać o odpowiednich przygotowaniach do wyjazdu. Wcześniejsze opracowanie planu oszczędzi nam stresów i czasu, a co za tym idzie, pozwoli bezproblemowo cieszyć się wycieczką z naszymi pociechami.

 

{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia