Czas wolny w domu. Zbawienie czy koszmar?


Bardzo często marzymy o wolnej chwili tylko dla siebie. Ciężkie dni w pracy i mnóstwo obowiązków domowych sprawia, że chcemy przez moment zapomnieć o wszystkim. Niestety zdarza się, że gdy już nadchodzi upragniona chwila nie potrafimy jej właściwie zagospodarować. Plączemy się z kąta w kąt bez celu i czujemy się coraz bardziej zmęczeni. Jak zaplanować czas w domowych zaciszu, by wypocząć i poczuć się dobrze?

Planuj z głową

Wiele osób myśli, że wolny czas nie podlega planowaniu. Nic bardziej mylnego brak zorganizowania skutkuje przypadkowym działaniem, które najczęściej wpływa niekorzystnie na nasza samopoczucie. Bezczynność nie jest dobrym rozwiązaniem, dlatego warto przemyśleć czynności, które chcemy wykonywać, gdy mamy wolną chwilę. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego w zaciszu domowym.

  • Hobby – Realizowanie własnych pasji to najlepszy pomysł na spędzenie wolnego czasu. Jeśli mamy hobby to doskonały moment, by się jemu oddać. A gdy nie mamy żadnej pasji? Spróbujmy czegoś nowego, istnieje mnóstwo możliwości. Możemy zbierać monety, uprawiać sport, spróbować rękodzieła. Wszystko zależy od naszych zainteresowań.

  • Relaks – Stres nie jest sprzymierzeńcem naszego zdrowia. Dlatego warto w wolnej chwili zadbać o wewnętrzny spokój. W domowym zaciszu możemy medytować, słuchać relaksacyjnej muzyki lub zrobić sobie mini spa w naszej łazience. Grunt to się zrelaksować i nabrać sił do działania.

  • Zrób coś dla siebie – Wolny czas to idealny moment, by zadbać o siebie i swój wygląd. Nasz nastrój ulegnie poprawie jak poddamy się domowym zabiegom kosmetycznym. W internecie roi się od przepisów na pielęgnację. Możemy też zadbać o nasz umysł ucząc się języka lub czytając literaturą, na którą dotychczas nie mieliśmy czasu.

  • Gotowanie lub majsterkowanie – To dwa ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu. Możemy tego dnia przyrządzić wyjątkowy obiad lub kolację dla bliskich. W każdym domu znajdą się też usterki, których ze względu na brak czasu nie możemy w zwykły dzień naprawić. Gdy tylko nadąży się wolna chwila możemy poreperować zepsute sprzęty.

  • Sport – Wysiłek psychiczny może przynieść nam wiele satysfakcji. W domowym zaciszu możemy też poćwiczyć np. z trenerami fitness przed telewizorem. Brzmi śmiesznie? Nic bardziej mylnego. Wystarczy spróbować raz, by zobaczyć efekty.

  • Śmiech – To prawdziwe zdrowie i dlatego w wolnej chwili warto czasami się pośmiać oglądając np. kabarety online lub ulubiony serial. Wielu z nas uwielbia spędzać czas przed komputerem lub telewizorem. Nie ma w tym nic złego jeśli zachowujemy umiar. Warto jednak poświęcić ten czas na programy, które przyniosą nam wytchnienie i odrobinę rozrywki.

  • Gry – Dobrym sposobem na rozrywkę w domowym zaciszu są gry. Możemy grać samotnie lub wspólnie z rodziną. Tylko od nas zależy czy wybierzemy tradycyjne planszówki czy zabawę przy konsoli. Odrobina rywalizacji z uśmiechem na twarzy będzie miłą odskocznią od codzienności. Dlatego wybierzmy ulubioną grę i do dzieła.

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.