Potrącenie pieszego w Baszni Dolnej. 48-latek był kompletnie pijany

fot. archiwum KPP Lubaczów
fot. archiwum KPP Lubaczów

fot. archiwum KPP Lubaczów

Policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Kierujący seatem potrącił siedzącego na jezdni mężczyznę. Nietrzeźwy pieszy doznał obrażeń i trafił do szpitala. Policja apeluje do kierowców o ostrożność, a do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych.

Wczoraj przed godz. 22, dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Basznia Dolna - Lubaczów, doszło do potrącenia pieszego. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 18-letni mieszkaniec gminy Horyniec-Zdrój, kierując seatem, potrącił mężczyznę, który siedział na środku jezdni. Z relacji kierowcy samochodu, jak i świadków wynika, że jadąc w kierunku Lubaczowa, na nieoświetlonym odcinku, zauważył siedzącego na jezdni mężczyznę, który nie posiadał żadnych elementów odblaskowych i był ubrany na ciemno.

Mimo, że próbował ominąć mężczyznę, doszło do otarcia bokiem samochodu. 48-letni pieszy, mieszkaniec gminy Lubaczów, z obrażeniami trafił do szpitala. Wstępne badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca seata był trzeźwy.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia sporządzili dokumentację, która pozwoli na dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Deszczowa aura znacznie ogranicza widoczność i utrudnia warunki drogowe, dlatego policjanci apelują do kierowców o ostrożność i wzmożoną czujność oraz do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych. W tego rodzaju zdarzeniach, to piesi są niechronieni i najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia, dlatego wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: