Podczas weekendu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców

fot: KPP Lubaczów
fot: KPP Lubaczów

fot: KPP Lubaczów

Lubaczowscy policjanci podczas codziennych służb prowadzą działania zmierzające do eliminowania z dróg nietrzeźwych kierowców. Tylko podczas weekendu funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy na „podwójnym gazie” postanowili prowadzić pojazd. Obaj stracili już prawo jazdy, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Od początku lipca, policjanci zatrzymali już 15 osób, które prowadziły pojazd na „podwójnym gazie”. Aż u 11 z nich alkomat pokazał ponad 0,5 promila alkoholu. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę kolejnym dwóm nietrzeźwym kierowcom.

Pierwszego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali w sobotę, około godz. 20 w Lubaczowie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierowca jechał z prędkością 83 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli od 28-letniego mieszkańca Lubaczowa wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd mając blisko 2 promile.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło dziś w nocy przed godz. 1, w Baszni Dolnej. Dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że spod sklepu odjechał samochód marki Bmw, którego kierowca wcześniej pił alkohol. Policjanci przybyli na miejsce, zauważyli opisywane auto i zatrzymali do kontroli. Za jego kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec gminy Horyniec-Zdrój. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Od początku lipca policjanci udaremnili dalszą jazdę 41 rowerzystom, którzy zanim wsiedli na swoje jednoślady pili alkohol.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: