Na kolanach – przez pas graniczny z Ukrainy do Polski

Kontrolny pas drogi granicznej z oznaczonymi śladami w rejonie Budomierza fot. BiOSGKontrolny pas drogi granicznej z oznaczonymi śladami w rejonie Budomierza fot. BiOSG

Kilka dni temu niedaleko Budomierza strażnicy graniczni zatrzymali dwoje obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

12 lipca br., w okolicy przejścia granicznego w Budomierzu (pow. lubaczowski) patrol Straży Granicznej zatrzymał dwoje obywateli Turcji, kobietę (28 l.) oraz mężczyznę w wieku 30 lat. Na Ukrainę dostali się legalnie, a następnie zaplanowali dotrzeć do znajomych mieszkających w Niemczech. Nie posiadali stosownych dokumentów, stąd przekroczyli tzw. zieloną granicę. Jak potem wyjaśnili, kontrolny pas drogi granicznej przeszli na kolanach, aby nie zostawić za sobą śladów. Mieli przy sobie ubrania na zmianę, 150 euro i telefony komórkowe z wyznaczoną trasą do Niemiec.

Zgodnie z procedurą, w ramach readmisji zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.