Strażnicy graniczni z Lubaczowa rozbili gang przemytników imigrantów. Zatrzymano 28 osób

fot. BIOSG
fot. BIOSG

fot. BIOSG

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Lubaczowa rozbili zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w organizowaniu i ułatwianiu nielegalnej migracji cudzoziemcom zza wschodniej granicy. Do sprawy zatrzymano łącznie 28 osób, Polaków i Ukraińców.

Rozpracowanie zorganizowanej grupy przestępczej przez funkcjonariuszy SG z Lubaczowa trwało dwa lata (2020 i 2021), a ostatnie zatrzymanie i ogłoszenie zarzutów miało miejsce kilkanaście dni temu.

Ogółem zatrzymano 28 osób, 23 obywateli Polski i 5 obywateli Ukrainy.

Celem przestępczej działalności gangu było czerpanie korzyści majątkowych z organizowania i legalizowania pobytu cudzoziemców w Polsce.

Na czele grupy stała 47-letnia kobieta, żona rolnika, mieszkanka Podkarpacia. To ona organizowała proceder wyznaczając konkretne zadania dla poszczególnych osób.

Członkowie gangu, oprócz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się legalizowaniem pobytu cudzoziemcom, usłyszeli także zarzuty organizowania przekroczenia granicy wbrew przepisom poprzez rejestrowanie fikcyjnych zaproszeń w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Co istotne, w procederze wykorzystywane były osoby tzw. „słupy” które to udostępniając swoje dane osobowe rzekomo zapraszały obywateli Ukrainy. Ten proceder umożliwiał nielegalne przekroczenie granicy Ukraińcom i ostatecznie zalegalizowanie ich pobytu w krajach Unii Europejskiej.

Z zebranych przez Straż Graniczną informacji wynika, iż grupa działając w ten sposób mogła ułatwić nielegalne przekroczenie granicy i zalegalizowanie pobytu ponad 700 cudzoziemcom.

W trakcie działań funkcjonariusze z Lubaczowa przeszukali 20 lokali mieszkalnych na Podkarpaciu. Zabezpieczono m.in. dokumentację w zakresie wystawiania zaproszeń cudzoziemcom w Polsce, telefony komórkowe, karty SIM, komputery.

Wobec wymienionych śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Podejrzanym cudzoziemcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 10 lat.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-12 # polak2010 2021-05-05 13:07
Brawo dla Straży Granicznej wy umiecie chronić nasze granice.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+7 # Polak2010@ 2021-05-05 16:04
Cytuję polak2010:
Brawo dla Straży Granicznej wy umiecie chronić nasze granice.

Może by tak zakasać rękawy i do roboty ???
Widły i do gnoju a nie siedzieć 24 godziny na dobę w sieci !!!!!!
TAKIM PIS ODPOWIADA !!!!!!
CZY SIĘ ROBI CZY SIĘ LEŻY TO SIĘ NALEŻY!!!!
ŻYCIE NA KOSZT LUDZI PRACUJĄCYCH!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ada
-1 # ada 2021-05-16 10:50
Może tak mniej jadu? Wyborcy PO wobec tego to złodzieje i oszuści jak ich wybrańcy? Zastanów się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+13 # Ciekawy 2021-05-05 16:02
Tak, brawo jak najbardziej. Z drugiej strony zawsze szkoda mi tych ludzi, którzy chcą się wyrwać że swojej biedy, tak samo jak my za czasów komuny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JON
+3 # JON 2021-05-05 16:58
a może by tak jeszcze pogrzebać w szeregach byłych funkcjonariuszy SG itp.którzy po odejściu lub zwolnieniu ze służby wydaja 20 razy tyle co zarabiali lub posiadają emerytury?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-14 # polak2010 2021-05-05 17:20
Zastanawiam się dlaczego przybywający imigranci do Europy to 80% rośli mężczyźni, gdzie kobiety i dzieci?

Czy nie powinno być odwrotnie?

Przeważnie mężczyźni zostają w swoim kraju i bronią ojczyzny a kobiety i dzieci wysyła się w bezpieczne miejsce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
123
+6 # 123 2021-05-05 18:23
Od tego zastanawiania się neuronów ci nie przybędzie. Zastanów się nad sobą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+5 # lewak 2021-05-05 18:23
Mają bronić ojczyzny przed czym albo przed kim? Jak tam, jeżeli jest gdzieś wojna, to wewnętrzna, jak w Syrii, gdzie do tego jest więcej niż dwie strony konfliktu. Może po prostu bieda ich wygania z ich ojczyzn, a mężczyźnie łatwiej znaleźć jakieś źródło utrzymania niż kobiecie z dziećmi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2021-05-05 18:31
Cytuję lewak:
Mają bronić ojczyzny przed czym albo przed kim? Jak tam, jeżeli jest gdzieś wojna, to wewnętrzna, jak w Syrii, gdzie do tego jest więcej niż dwie strony konfliktu. Może po prostu bieda ich wygania z ich ojczyzn, a mężczyźnie łatwiej znaleźć jakieś źródło utrzymania niż kobiecie z dziećmi.


Jeszcze tylko dopowiem, ze potem CI mężczyźni, którzy jako tako się osiedlą i znajdą pracę w Europie potem sprowadzają swoje rodziny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+9 # Dmw 2021-05-05 21:06
Tylko panie,czy oni chca pracowac i potrafia? po co im jak maja socjal i to nie tak maly?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2021-05-05 21:32
Cytuję Dmw:
Tylko panie,czy oni chca pracowac i potrafia? po co im jak maja socjal i to nie tak maly?


No z tym niestety jest różnie. To też właśnie ściąga migrantów do takich krajów jak Niemcy. Ale jakieś zaostrzenie praw migrantów odbije się też na Polakach bo de facto pracujący tam Polacy są migrantami ekonomicznymi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
-7 # Dmw 2021-05-05 23:41
Jeszcze oprócz tego to do kompletu dochodzą pewni ludzie,którzy twierdzą,że jeden rabin mówi tak,drugi rabin mówi srak. Aby wyszło na korzyść
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw