Uwaga! Oszuści mają nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy


Oszuści nie próżnują i nie śpią, co rusz wymyślają nowe metody oszustw aby wyłudzić od nas, jak największą sumę pieniędzy. Ostatnio pojawiła się nowa metoda na pracownika Departamentu Bezpieczeństwa Banku. Na szczęście mieszkaniec powiatu lubaczowskiego nie dał się oszukać i powiadomił policję.

Na początku tygodnia do mieszkańca powiatu lubaczowskiego zadzwonił mężczyzna, który podawał się za pracownika Departamentu Bezpieczeństwa Banku w, którym mieszkaniec naszego powiatu ma konto. Dzwoniący mężczyzna aby uwiarygodnić swoje słowa przedstawił się z imienia i nazwiska oraz podał swój identyfikator.

Następnie poinformował swojego rozmówcę o tym, że z jego konta został wykonany nielegalny przelew. Aby wyjaśnić sprawę prześle mu link do aplikacji dzięki, której będzie się mógł połączyć z bankiem. Chcąc zapobiec zgłoszeniu tego na policję fałszywy pracownik banku powiedział, że policja jest już poinformowana. Na szczęście mieszkaniec powiatu lubaczowskiego wykazał się dużą rozwagą i zaraz po zakończonej rozmowie zadzwonił do swojego banku gdzie się dowiedział, że wszystko o czym mówił jego rozmówca jest nieprawdą.

Policjanci apelują:

- nie instalujmy aplikacji przesłanych nam przez nieznane osoby. Bardzo często oszuści w wiadomości przesyłają link do aplikacji, które infekują telefon. W ten sposób niepowołane osoby mogą wyciągać hasła do aplikacji bankowych, czy też przekierowywać SMS-y, dzięki czemu przejmują kontrolę nad konkretnym kontem bankowym. Telefony są bardzo często na celowniku oszustów. Głównie dlatego, że są gorzej zabezpieczane przed tego typu atakami niż komputery osobiste.
- Instytucje finansowe NIGDY nie proszą klientów o instalację oprogramowania do pomocy zdalnej. Jeżeli ktoś nas do tego namawia to prawdopodobnie oszustwo
- Nie udostępniajmy nikomu poufnych danych, np. numerów dokumentów, numeru swojej karty płatniczej, kodu CVV
- Nie podawajmy swoich danych logowania do systemu bankowego
- Bądźmy czujni, nawet jeżeli osoba dzwoniąca do nas zna niektóre nasze dane (np. imię i nazwisko, numer karty bankomatowej, PESEL, adres zamieszkania).

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Nie daj się oszukać. Pamiętaj! Weryfikuj kto do Ciebie dzwoni i co pisze. Nie wpisuj nigdzie numeru swojej karty. Nie klikaj w nieznajome linki do stron. - apelują mundurowi

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.