Imigranci z Syrii zatrzymani przez strażników granicznych z Horyńca-Zdroju

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

Dwóch Syryjczyków oraz Turka zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Horyńca-Zdroju. Mężczyźni pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Polskę traktowali jako kraj tranzytowy w drodze na Zachód Europy.

5 marca tuż po nielegalnym przekroczeniu granicy w miejscowości Prusie, strażnicy graniczni z Horyńca-Zdroju zatrzymali dwóch obywateli Syrii w wieku 32-lat. Okazało się, że cudzoziemcy zabłądzili na przygranicznych bagnach. Jednak byli dobrze przygotowani do wyprawy. Mieli zapasowe ubrania oraz jedzenie i pieniądze na dalszą podróż. Komunikacją publiczną chcieli dotrzeć do Niemiec. Tymczasem zostali ukarani mandatami i przekazani z powrotem na Ukrainę.

Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 39 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją. W większości byli to obywatele Afganistanu, Syrii oraz Turcji. Polskę traktowali jako kraj tranzytowy w drodze na Zachód Europy.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.