Wpadka przemytnika w Budomierzu

fot. KAS
fot. KAS

fot. KAS

680 paczek papierosów usiłował przemycić do Polski kierowca ukraińskiego busa. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Budomierzu wykryli kontrabandę w podłodze pojazdu.

Samochód, którego kierowca wjechał nad ranem na przejście graniczne w Budomierzu, został skierowany do szczegółowej kontroli.
Podczas rewizji pojazdu, szczególną uwagę funkcjonariuszy wzbudziła podłoga. Jak się okazało, to miejsce posłużyło do ukrycia papierosów różnych marek produkcji zagranicznej. W podłogowej skrytce za przednimi siedzeniami busa znajdowało się 13,6 tysięcy szt. papierosów ( 680 paczek) bez polskich znaków akcyzy. Rynkowa wartość wykrytego towaru szacowana jest na ponad 10 tysięcy złotych.

Do własności papierosów przyznał się 46- letni kierowca, ob. Ukrainy. Przeciwko podejrzanemu o przemyt mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary grzywny zabezpieczona została kwota 7 tys. złotych.

fot. KAS
fot. KAS

fot. KAS

Źródło: KAS

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.