Uwaga! Oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze od seniorów


W ubiegły piątek dyżurny otrzymał 4 zgłoszenia od mieszkańców powiatu lubaczowskiego, do których dzwonił oszust, twierdząc, że ich syn lub córka są sprawcami wypadku. Zaznaczył, że sprawę można załatwić polubownie, ale w tym celu pilnie potrzebna jest duża kwota pieniędzy.

Na szczęście żaden z mieszkańców nie uwierzył w to co przedstawił mu oszust i przerwał rozmowę, nie dając się oszukać. Mimo to nadal jest wiele osób, szczególnie seniorów, którzy dają się zwieść różnym wymyślonym historiom, dlatego musimy z nimi rozmawiać i przekazać im kilka cennych rad:

- Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomymi – nie każdy jest tym, za kogo się podaje
- Oszuści podają się za członków rodziny, pracowników administracji, inkasentów opłat, przedstawicieli banków, policjantów, ale też za osoby skrzywdzone przez los
- Upewnij się, kogo wpuszczasz do domu. Zanim to uczynisz, zażądaj okazania legitymacji, identyfikatora, zadzwoń do instytucji, na które nieznajomy się powołuje
- Oszuści wykorzystują dobre serce, ufność i gościnność swoich ofiar
- Nigdy pochopnie nie przekazuj pieniędzy obcym osobom
-  Nie wierz w „życiowe okazje” oferowane przez nieznajomych

Policjanci apelują, aby przestrzegać starsze osoby, aby pod żadnym pozorem nie mówić nieznajomym rozmówcom o cennych przedmiotach w naszych domach, ani o tym, czy, gdzie i jakie oszczędności posiadamy.

Metody oszustów ewaluują i pojawia się wiele nowych wariantów, ale w każdym przypadku oszust ma ten sam cel - wyłudzić pieniądze, które często są oszczędnościami całego życia osoby oszukanej. - podkreślają lubaczowscy policjanci

Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie apeluje:

Uczulajmy naszych rodziców i dziadków, aby nie padli ofiarami oszustów, i żeby wiedzieli jak należy się zachować, a o wszystkich próbach wyłudzenia informujmy niezwłocznie Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Dmw
+1 # Dmw 2021-02-03 22:39
m.youtube.com/.../

O,to jest to ! tak wlasnie nalezy postepowac z oszustami. Krotko,na temat i konkretnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.