Olimpia - nowy czworonożny funkcjonariusz lubaczowskiej policji [ZDJĘCIA]

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

W szeregi Policji wstąpił nowy „funkcjonariusz”. To Olimpia młody owczarek belgijski. Po zakończeniu specjalistycznego szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpocznie służbę w lubaczowskiej komendzie. Będzie tropiła ślady pozostawione przez sprawców przestępstw i pomagała w poszukiwaniu osób zaginionych. Jego zakup był możliwy dzięki funduszowi wsparcia policji.

W szeregi podkarpackiej policji wstąpił nowy "funkcjonariusz”, prawie 1,5 roczny owczarek belgijski, który wabi się Olimpia. Jej przewodnikiem został sierż. Grzegorz Sopel z lubaczowskiej komendy.

Aby rozpocząć służbę w Policji, Olimpia musiała spełnić szereg wymogów i podołać różnego rodzaju testom. Po ich pozytywnym zaliczeniu trafiła na specjalistyczne szkolenie do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Tam pod nadzorem instruktorów tresury i przewodnika, z którym na co dzień będzie pracowała, zostanie przygotowywana do policyjnej służby. Po przejściu całego cyklu szkoleniowego i zaliczeniu testu końcowego, uzyska atest psa patrolowo - tropiącego.

W codziennej służbie będzie przede wszystkim wykorzystywana do tropienia śladów pozostawionych na miejscu zdarzeń przez przestępców oraz poszukiwania osób zaginionych. Zakup Olimpii był możliwy dzięki funduszowi wsparcia Policji.

Aktualnie na terenie województwa podkarpackiego służbę pełni 31 psów: w tym 18 - to psy kategorii patrolowo-tropiącej, 5 patrolowej oraz 8 specjalistycznych: 3 do narkotyków, 5 psów do materiałów wybuchowych.

fot. KPP Lubaczów

fot. KPP LubaczówŹ

fot. KPP Lubaczówródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.