Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki świadkom. Miał prawie 3 promile!

fot. archiwum KPP Lubaczów
fot. archiwum KPP Lubaczów

fot. archiwum KPP Lubaczów

Czujnością i postawą godną naśladowania wykazała się mieszkanka gminy Oleszyce, która powiadomiła Policję o nietrzeźwym kierującym, a następnie wraz z mężem jechali za nim podając dyżurnemu aktualną lokalizację. Zatrzymany 42-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem.

W poniedziałek około godz. 18.30, małżeństwo z gminy Oleszyce, robiąc zakupy w jednym z lubaczowskich supermarketów na ul. płk Dąbka, zauważyło mężczyznę, który kupił alkohol, a po wyjściu chwiejnym krokiem ze sklepu, wsiadł za kierownicę osobowego citroena. Nie czekając na dalszy rozwój wydarzeń świadkowie zadzwonili pod numer alarmowy i w tym momencie kierowca citroena ruszył z parkingu w kierunku centrum miasta.

Małżeństwo pojechało za nim, będąc w stałym kontakcie telefonicznym z dyżurnym lubaczowskiej komendy, który przekazywał patrolowi informacje o kierunku jazdy pijanego kierowcy. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna jechał zygzakiem i nie zatrzymał się na czerwonym świetle na skrzyżowaniu ul. 3-go Maja i Wyszyńskiego. W Baszni Dolnej kierujący, na widok jadącego na sygnałach radiowozu, zatrzymał się przed bramą jednej z posesji. Zanim wysiadł z samochodu policjanci podeszli do niego i sprawdzili jego stan trzeźwości. Jak się okazało podejrzenia małżeństwa były słuszne, gdyż badanie alkomatem 42-letniego mieszkańca gminy Lubaczów wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Świadkom zdarzenia gratulujemy wzorowej postawy. Dzięki ich zachowaniu i działaniu, 42-latek nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Doja
+10 # Doja 2020-12-03 08:18
Trochę to jednak trwało zanim policja go zatrzymała od marketu Tesco do Basznia spory kawałek drogi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.