Turek ścigany czerwoną notą Interpolu zatrzymany na przejściu granicznym w Budomierzu

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Budomierzu zatrzymali obywatela Turcji ściganego czerwoną notą Interpolu i Europejskim Nakazem aresztowania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

46-letni mężczyzna zgłosił się odprawy granicznej na wjazd do Polski z Ukrainy. W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusze SG ujawnili, iż cudzoziemiec jest poszukiwany przez francuski wymiar sprawiedliwości. Interpol wydał za nim czerwoną notę, co stanowi najwyższy poziom międzynarodowych poszukiwań. Jego dane figurowały również w europejskich bazach – dodatkowo wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Z materiałów francuskich służb wynikało, że obywatel Turcji był poszukiwany od kilku lat za rozboje i pobicia we Francji.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Od początku br., funkcjonariusze Straży Granicznej zrealizowali ponad 270 czynności sprawdzających Interpolu, w tym zatrzymano na granicy państwa 13 osób ściganych czerwona notą.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.