Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez lubaczowskich policjantów. Wpadli też rowerzyści

fot: KPP Lubaczów
fot: KPP Lubaczów

fot: KPP Lubaczów

Tylko w poniedziałek, 14 września lubaczowscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących samochodami i 6 nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z mężczyzn kierujący samochodem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, drugi kierujący dwa promile. Również u dwóch zatrzymanych do kontroli rowerzystów, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Niestety mimo ciągłych apeli nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących, którzy po spożyciu alkoholu wsiadają za kierownicę swojego samochodu. Tylko w poniedziałek na terenie powiatu lubaczowskiego funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców samochodów, którzy jechali autem po alkoholu i 6 nietrzeźwych rowerzystów.

W poniedziałek po godzinie 15.00, w miejscowości Borchów, policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego komendy w Lubaczowie, uniemożliwili dalszą jazdę 35-letniemu mieszkańcowi pow. lubaczowskiego, który kierował samochodem marki BMW, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei tuż po północy, policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Lubaczowie, zatrzymali do kontroli 32-letniego mieszkańca pow. lubaczowskiego. Badanie stanu trzeźwości kierowcy osobowego renaulta wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Obaj kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, policjanci lubaczowskiej komendy, udaremnili dalszą jazdę, aż 6 nietrzeźwym rowerzystom. U dwóch z nich badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Wszyscy nietrzeźwi rowerzyści zostali ukarani. Na każdego z nich policjanci nałożyli mandat w wysokości 500 zł.

Policjanci apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek. Stosujmy zasadę: PIŁEŚ- NIE JEDŹ! Bądźmy odpowiedzialni! Przez swoją lekkomyślność stwarzamy zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: