Dziewięcierz: Dwóch Turków chciało przedrzeć się przez granicę

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

14 września strażnicy graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymali dwóch imigrantów z Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę ukraińsko-polską. Jednego z nich funkcjonariusze BiOSG ujęli rok wcześniej podczas próby przekroczenia zielonej granicy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem. W przygranicznej miejscowości Dziewięcierz (powiat lubaczowski) funkcjonariusze SG zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się pieszo z kierunku granicy w głąb kraju. Podczas kontroli ustalili, że dwaj obywatele Turcji (37 i 23 lata) nie posiadają przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski. Przypuszczenia mundurowych co do nielegalnego przekroczenia granicy potwierdziło użycia psa tropiącego, który wskazał trasę przemarszu imigrantów. Na pasie granicznym odnaleziono również ślady butów cudzoziemców.

Mężczyźni posiadali przy sobie plecaki, tureckie dowody osobiste, telefony komórkowe i niewielką ilość pieniędzy. Ich celem była Europa Zachodnia. Jeden z nich rok wcześniej próbował nielegalnie przekroczyć zieloną granicę rowerem i aktualnie posiada już zakaz wjazdu na terytorium Schengen.

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych cudzoziemcy zostaną przekazani ukraińskim służbom granicznym.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.