Lubaczów, Młodów: Młodzi mężczyźni odpowiedzą za posiadanie marihuany i amfetaminy

Zdjęcie ilustracyjne fot. arch. KPP Lubaczów
Zdjęcie ilustracyjne fot. arch. KPP Lubaczów

Zdjęcie ilustracyjne fot. arch. KPP Lubaczów

Policjanci z lubaczowskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn, którzy podczas kontroli drogowej posiadali przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Trzej młodzi mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny.

W miniony wtorek, około godz. 22:30, policjanci z Lubaczowa patrolując ulice miasta, zwrócili uwagę na audi, w którym znajdowały się cztery osoby. Młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 19 lat, na widok policyjnego patrolu, zaczęli się nerwowo zachowywać. Bardzo szybko okazało się, co było przyczyną ich zachowania. W trakcie kontroli policjanci, w odzieży 16 i 18-latka znaleźli susz rośliny. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. 18-latek usłyszał już zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Natomiast o dalszym losie 16-lartka zadecyduje sąd rodzinny.

Następnego dnia, po godz. 21, policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego, zwrócili uwagę na bmw stojące na parkingu, kompleksu leśnego w miejscowości Młodów. W samochodzie było pięciu mężczyzn, w wieku od 18 do 24-lat. Policjanci podejrzewali, że mogą oni posiadać substancje zabronione. Ich przypuszczenia okazały się trafne. Podczas kontroli, przy dwóch 24-latkach, policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Za posiadanie substancji zabronionych polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: