Nocny pożar sklepu RTV/AGD w Lubaczowie. W akcji 12 strażaków

Zdjęcie ilustracyjne fot. needpix.com
Zdjęcie ilustracyjne fot. needpix.com

Zdjęcie ilustracyjne fot. needpix.com

Wczoraj strażacy z Lubaczowa i Cieszanowa gasili pożar, który wybuchł w sklepie RTV/AGD zlokalizowanym na ulicy Unii Lubelskiej. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, ale uszkodzeniu uległ m.in. sprzęt znajdujący się w obiekcie.

Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie kpt. Wojciech Wus, strażacy zgłoszenie o pożarze sklepu otrzymali kilka minut przed północą.

- Niezwłocznie na miejsce zdarzenia wysłane zostały zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Lubaczowa oraz OSP Cieszanów. Po przyjeździe na miejsce, stwierdzono, że pożarem objęta jest część socjalno-magazynowa z wydzieloną kotłownią. Niezwłocznie został odłączony prąd i zakręcony główny zawór gazu. W wyniku pożaru, rozszczelnieniu uległa rura wodna powodująca dodatkowe straty.W trakcie działań zawór wodny został zlokalizowany i zakręcony – relacjonuje kpt. Wojciech Wus

Prowadzenie działań gaśniczych utrudniało duże zadymienie, które występowało w obiekcie.  Jak mówi rzecznik KP PSP w Lubaczowie, strażacy zabezpieczeni w odpowiedni sprzęt ochrony układu oddechowego ugasili pożar przy użyciu jednego prądu wody.

Do lokalizacji pożaru wykorzystano kamerę termowizyjną, oddymiono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia. Ponadto przy użyciu detektora wykluczono obecność gazów niebezpiecznych.

Pożar gasiło w sumie 12 strażaków – z Lubaczowa oraz Cieszanowa.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale uszkodzeniu uległ sprzęt AGD/RTV, drzwi zewnętrzne, piec gazowy, i system alarmowy.

Przyczyny pożaru badają lubaczowscy policjanci.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: