Ruda Różaniecka: Trzech nastolatków napadło na 14-latka. Grozili mu nożem

fot. http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/
fot. http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/

fot. http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój na małoletnim. Napastnicy grozili mu nożem, ukradli pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Obaj nieletni sprawcy rozboju trafili do Policyjnej Izby Dziecka. Trzeci z napastników został zatrzymany następnego dnia i usłyszał zarzuty. Teraz o ich losie zdecyduje sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w piątek, w Rudzie Różanieckiej. 14-letni mieszkaniec gminy Lubaczów podczas spaceru z koleżankami został zaczepiony przez kilku młodych mężczyzn. Trzech z nich, przy użyciu noża zaczęło straszyć zgłaszającego uszkodzeniem ciała. Agresorzy odebrali chłopcu pieniądze jakie posiadał przy sobie, a także głośnik i kabel USB, grożąc mu przy tym pobiciem. Jeszcze tego samego dnia dwóch napastników zostało zatrzymanych, a trzeci następnego dnia. Okazało się, że są to 17-letni i dwóch 15-letnich mieszkańców Rudy Różanieckiej.

Następnego dnia wszyscy trzej usłyszeli zarzuty. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny.

Podczas zatrzymywania dwóch nastolatków, brat jednego z nich zaczął arogancko się zachowywać wobec policjantów i utrudniał im przeprowadzanie czynności. Funkcjonariusze wylegitymowali agresora i podczas sprawdzania jego odzieży ujawnili młynek do rozdrabniania marihuany oraz woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. 19-letni mieszkaniec Rudy Różanieckiej, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: