Kryminalni z Lubaczowa zatrzymali włamywaczy i odzyskali skradzione przedmioty

Skradziony sprzęt fot. KPP Lubaczów
Skradziony sprzęt fot. KPP Lubaczów

Skradziony sprzęt fot. KPP Lubaczów

Lubaczowscy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na przestrzeni 2018 i 2019 roku, włamywali się do domków letniskowych oraz altanek działkowych na terenie Lubaczowa. Mężczyźni kradli głownie sprzęt wędkarski, sejsmiczny i ogrodniczy. Policjanci odzyskali skradzione mienie warte ponad 11 tysięcy złotych.

Pod koniec czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Nowego Sioła, że ktoś włamał się do jego domku letniskowego i skradł sprzęt wędkarski wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Podczas wykonywanych czynności, lubaczowscy kryminalni uzyskali informację, że sprawcą kradzieży może być 19-letni mieszkaniec Cieszanowa. Mężczyzna wskazał policjantom miejsce, w którym wraz ze swoim o rok starszym kolegą ukryli łupy. 19 i 20-letni mieszkańcy gminy Cieszanów zostali zatrzymani.
 
Pracując nad tą sprawą policjanci analizowali ślady, a także sposób działania przestępców w celu dopasowania do zgłoszonych wcześniej przestępstw kradzieży i włamań. Trop był słuszny. Śledczy wykryli kilka spraw, za które odpowiedzialni byli zatrzymani mężczyźni. Funkcjonariusze odzyskali sprzęt ogrodniczy, który w kwietniu br. został skradziony z ogródków działkowych w Lubaczowie oraz akumulator do sprzętu sejsmicznego należącego do firmy prowadzącej badania w tym rejonie, który został skradziony w listopadzie ubiegłego roku na jednej z ulic Lubaczowa.

Policjanci prowadzący czynności przesłuchali mężczyzn, którzy przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Niebawem o ich losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Rosolik
+2 # Rosolik 2019-07-04 21:18
Ręce gówniarzom obciąć za kradzież teraz ich dopadnie sprawiedliwosc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.