Funkcjonariusze udaremnili kontrabandę

Łączony patrol funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej ujawnił w kontrolowanym pojeździe znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy trafiły do policyjnego depozytu, a kierowca został zatrzymany.

Wczoraj około północy policjant z Posterunku Policji w Narolu, pełniący służbę z funkcjonariuszem Straży Granicznej zatrzymał do kontroli samochód osobowy na jarosławskich numerach. W trakcie przeglądania bagażu funkcjonariusze ujawnili w bagażniku ponad 1800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca, 28-letni mieszkaniec Jarosławia, został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy, zaś papierosy trafiły do policyjnego depozytu. Ponadto okazało się, że kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy, za co został ukarany mandatem.

Wstępne wyliczenia celne wskazują na to, że jarosławianin posiadając tak dużą ilość papierosów, nieposiadających polskich znaków akcyzy, dopuścił się uszczuplenie budżetu Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 25 000 złotych.

Źródło: KPP Lubaczów

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.