Od nowego roku 12 tys. na drugie i kolejne dziecko

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixinio.comZdjęcie ilustracyjne fot. pixinio.com

Od początku 2022 roku na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 35. miesiąca życia będzie przysługiwać dodatkowe świadczenie - rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO). Jego przyznawaniem i wypłatą zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Od 1 stycznia 2022 r. w ramach rządowego programu Polski Ład rusza Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. To nowe świadczenie będzie przysługiwało rodzinie na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12. do 35. miesiąca życia w maksymalnej wysokości 12 tys. zł  Świadczenie będzie wypłacane co miesiąc po 500 zł lub 1000 zł, w zależności od wyboru rodzica. Wsparcie nie będzie zależeć od dochodów rodziny, a środki nie będą opodatkowane.

Co ważne, prawo do Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego będą mieć także ci rodzice, którzy już w momencie wejścia w życie nowych przepisów mają dwoje lub więcej małych dzieci. W takiej sytuacji otrzymają świadczenie na drugie lub kolejne dziecko proporcjonalnie za okres od 1 stycznia 2022 roku do miesiąca poprzedzającego trzecie urodziny dziecka.

Wniosek o wypłatę RKO rodzice będą składać od 1 stycznia tylko przez internet - za pomocą bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE) lub portalu Emp@tia. ZUS rozpatrzy zgłoszenie najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy od złożenia dokumentów.

Komentarze   

TenCoWieWszystko
+26 # TenCoWieWszystko 2021-12-16 08:37
Przedsiębiorcom zabieramy nierobom rozdajemy. Brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
+12 # aa 2021-12-16 17:57
Na swieta prezent od PiS!!!
Podwyzka pradu o 20%, gazu 40%!!!
Ile trzeba "zrobić" dzieci żeby saldo wyszlo na zero????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nosacz
+23 # Nosacz 2021-12-16 08:50
Komu, komu bo idę do domu. Tak się zastanawiam: po co pracować w tym kraju i płacić podatki? Lepiej zająć się robieniem dzieci. Jak widać - państwo da.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ewelka
+14 # Ewelka 2021-12-16 10:06
Szach mat przedsiębiorcy XD
Nowy rok i nowy ład a za tym idą nowe podatki, no w końcu wszyscy muszą się dokładać do tej socjalistycznej utopii. Najlepsze jest to, że w końcu w sondażach widać spadek. Widocznie zwolennicy jedynego słusznego ugrupowania w tym kraju, robiąc zakupy w sklepie albo tankując samochody na stacji - doszli do wniosku, że nie jest tak kolorowo jak to pokazują niektóre mediaXDDD
Brawo i chociaż zajęło to trochę czasu, to jak widać rzeczywistość przebije się nawet przez beton. Oczywiście są jeszcze tacy zapaleńcy (często udzielający się w komentarzach), którzy będą bronić obecnego statusu quo za wszelką cenę. Będą wmawiać, że za peło było gorzej a teraz jest cud miód. Tylko, że nawet człowiek zapatrzony w jedne słuszne ugrupowanie polityczne w tym kraju i wierzący bezkrytycznie w to, co mówią w telewizji - musi czasami zrobić zakupy i wówczas (zapewne) zastanawia się: skąd nagle takie ceny w sklepach? Dlaczego paliwo kosztuje ponad 6 zł? Co się dzieje z moją pensją, którą pracodawca obniżył ponieważ nie może odliczyć składki zdrowotnej? Ale to na pewno wina innych środowisk a najpewniej to wina ue, bo przecież tak mówią w telewizji O.o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-31 # polak2010 2021-12-16 10:28
W końcu nastał w naszym pięknym kraju rząd który spełnia wszystkie wyborcze obietnice :-) Brawo wy
I co najważniejsze, że prowadzi politykę prorodzinną.

Bo poprzednie rządy Platformy Ubywatelskiej i PSL zabierały biednym i dawały bogatym w vacie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+9 # AntyPiS 2021-12-16 10:59
Cytuję polak2010:
W końcu nastał w naszym pięknym kraju rząd który spełnia wszystkie wyborcze obietnice :-) Brawo wy
I co najważniejsze, że prowadzi politykę prorodzinną.

Bo poprzednie rządy Platformy Ubywatelskiej i PSL zabierały biednym i dawały bogatym w vacie


A od 1 do 12 miesiąca wypłacane jest co? Kosiniakowe. Może napiszesz, ze PiS to wymyślił. I znów argument z VAT-em. Aż tyle kasy tam nie było, żeby nie wiadomo jak każdy się dorobił. Zresztą po co prowadzi się biznes. By zarobić i żyć na wyższej stopie życiowej. A teraz czego u Nas tyle przedsiębiorstw upada po roku. Bo dalej nie opłaca się ciągnąć. W Polsce teraz jak jesteś przedsiębiorcą to zarabiasz na opłaty dla Państwa a nie na zysk. Cały Nowy ład jest utrzymywany z pieniędzy przedsiębiorców . Ten program też będzie. Bo jakie są jego źródła finansowania skoro PiS nawet nie podał źródeł finansowania 500+. I nie jest to kasa z VAT-u bo przecież za czasów Banasia jako Ministra Finansów w Ministerstwie pracowały i pracują osoby, które kombinowały z VAT-em, który ty tak tutaj wykorzystuje. I znów zaczynasz też pisać o Platformie Ubywatelskiej. PiS ma więcej wspólnego z komuną niż wszystkie partie. A propos komuny, Dalej nam nie wyjaśniłeś jakim cudem rodzina Kaczyńskich gdzie ojciec był w AK opływała w luksusy w PRL i była elitą. I co na to polak2010 odpowiesz? Oczywiście, ze nie bo tchórz jesteś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bolek
-1 # bolek 2021-12-20 15:08
Widzę, że dyżurny półgłówek grafoman na posterunku :) Aleś się nagryzmolił, Będziesz miał jeszcze siłę na rękodzieło w gaciach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+10 # AntyPiS 2021-12-16 11:00
Cytuję polak2010:
W końcu nastał w naszym pięknym kraju rząd który spełnia wszystkie wyborcze obietnice :-) Brawo wy
I co najważniejsze, że prowadzi politykę prorodzinną.

Bo poprzednie rządy Platformy Ubywatelskiej i PSL zabierały biednym i dawały bogatym w vacie


A i jeszcze chodzi o dawanie biednym. Tak dają biednym, ze skrajne ubóstwo się powiększyło. Super polityka PiS. A święta coraz droższe a biednych przybywa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rydzyk
+4 # Rydzyk 2021-12-16 14:00
Najwięcej korzystają nieroby i sekta Watykańska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+1 # polak2010* 2021-12-16 15:02
Cytuję polak2010:
W końcu nastał w naszym pięknym kraju rząd który spełnia wszystkie wyborcze obietnice :-) Brawo wy
I co najważniejsze, że prowadzi politykę prorodzinną.

Bo poprzednie rządy Platformy Ubywatelskiej i PSL zabierały biednym i dawały bogatym w vacie


Ciekawe czy dwoch panów też dostanie na swoje dziecko? Pewnie tak, dziecko to dziecko, PiS jest przecież taki łaskawy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-11 # polak2010 2021-12-16 19:27
Niebieskie ptaki chyba nic nie dostaną.buuhahahaha

Do roboty się wziąć a nie na socjal i budka z piwem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkanie c 23
+2 # Mieszkanie c 23 2021-12-16 19:32
Nawet budek z piwem już nie ma. Ja pamiętam takiego zielonego okrąglaka na stacji . Teraz to nie ma gdzie się piwa napic, najpewniej w domu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+2 # lewak 2021-12-16 20:22
Ani budek nie ma, ani prawdziwego piwa takiego jakie było zanim zachodnie koncerny ze swoimi technologiami produkcji wyrobów piwopodobnych opanowały nasz rynek piwny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkanie c 23
+2 # Mieszkanie c 23 2021-12-16 20:53
O tak,racja. Pamiętasz oryginalny Leżajsk albo Łańcut? To takie piwa były w tzw.bączkach . Nawet u nas była rozlewnia. No fakt,czasem trzeba było cedzić przez zęby ale co tam. Ile knajp w Lubaczowie było...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkanie c 23
+2 # Mieszkanie c 23 2021-12-16 20:57
Tak np.zniknely z naszego miasta Lubiana,Związko wiec,Night Club, u Wysyła,Zasanie, Na stacji bufet był, Słowianka, Łoś,tu co plebania była koło cerkwi, no jeszcze u Dina zostało. Gdzie to się podziało wszystko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
+1 # Jacek 2021-12-16 23:34
Pamiętam, że w bufecie na dworcu było drogo. Ale pamiętam też bardzo smaczne zapiekanki na stacji, tam, gdzie teraz chyba jakiś bar, tu obok biura podróży. Z innej beczki to pamiętam oranżadę w woreczku u Kornagi na mieście. No i kafejka, tam też tanio nie było. Pamiętam te ich desery w pucharkach, niestety czasem tylko oglądaliśmy a potem na lody z automatu, bo było taniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
0 # Jacek 2021-12-16 23:36
I jeszcze bar koło kościoła z koniną..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkanie c 23
+2 # Mieszkanie c 23 2021-12-16 20:57
Tak np.zniknely z naszego miasta Lubiana,Związko wiec,Night Club, u Wysyła,Zasanie, Na stacji bufet był, Słowianka, Łoś,tu co plebania była koło cerkwi, no jeszcze u Dina zostało. Gdzie to się podziało wszystko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+1 # lewak 2021-12-16 21:20
Ludzie się zmienili, przestali chodzić do tego typu lokali, więc się knajpy pozwijały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkanie c 23
+1 # Mieszkanie c 23 2021-12-16 21:43
A szkoda...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+4 # lewak 2021-12-16 20:18
Ale żonaty i dzieciaty niebieski ptak socjal dostanie. I takiego nie będzie pan gonił do roboty. Bo tym samym krytykowałby pan politykę prorodzinną pana ukochanego rządu. Tak dla wyjaśnienia niebieski ptak to człowiek niepracujący, żyjący na czyjś koszt, darmozjad, a wygląda na to, że dla pana to homoseksualista .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkanie c 23
-3 # Mieszkanie c 23 2021-12-16 20:21
Nigdzie tego nie powiedzialem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+6 # lewak 2021-12-16 20:22
To było do polaka2010.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2021-12-16 21:03
Cytuję polak2010:
Niebieskie ptaki chyba nic nie dostaną.buuhahahaha

Do roboty się wziąć a nie na socjal i budka z piwem.


I piszesz o obchodzeniu Świąt Bożego Narodzenia. Zachowujesz się jak wielki obłudnik. Budek z piwem nie ma bo PiS dobił małe interesy tzw. sklepy osiedlowe czy GS-y. A z socjalu to Ty żyjesz i to widać. Do roboty a nie siedzisz tu na forum. Dzieci masz nimi się zajmij a nie próbujesz się wyszaleć na forum. Nawet to Ci nie wychodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-5 # polak2010 2021-12-17 09:04
Nie zapomnę tego jak za rządów Platformy Ubywatelskiej i PSL podniesiono podatki na akcesoria dziecięce z 8% na 23% To nazywała się polityka prorodzinna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
0 # AntyPiS 2021-12-17 11:08
Cytuję polak2010:
Nie zapomnę tego jak za rządów Platformy Ubywatelskiej i PSL podniesiono podatki na akcesoria dziecięce z 8% na 23% To nazywała się polityka prorodzinna.


Taka była potrzeba chwili bo trzeba było ratować finanse publiczne. I co PiS jest u władzy ponad 6 lat i obniżyli na stałe jak obiecali. Nie. Czyli PiS zgadza się z tym podniesieniem podatku bo nic z tym nie robi. Szach mat polaku2010. Nie gorsi są Ci, którzy wprowadzili podwyżkę. Gorsi są Ci, którzy naobiecywali ludziom zmniejszenia stawek VAT a nic nie zrobili. Ba ponakładali masę nowych podatków by Nas jeszcze bardziej złupić i przekupywać naszymi pieniędzmi, które mogły zostać u Nas w kieszeni, ale propaganda, że dają musi być.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+1 # polak2010* 2021-12-17 15:02
Zadłużenie Skarbu Państwa (SP) na koniec września 2021 r. wyniosło 1.144.751,6 mln zł, wzrost o 47.271,5 mln zł (+4,3%) w porównaniu z końcem 2020 r.
Inflacja w Polsce w listopadzie wzrosła rok do roku o 7,8%
Z czego sie cieszysz?
Podwyżka prądu o 24%, za chwilę gazu.... "wesołe" przez drożyznę będą te święta, a jak będzie w następnym roku. Pisiorowy beton tylko klepie przeklamania za tvpis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.