Wynagrodzenie po reformie podatkowej Polskiego Ładu. Sprawdź, ile zyskasz lub stracisz [TABELA]

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała tabelę, dzięki której dowiemy się jak naprawdę będą wyglądać nasze zarobki po reformie podatkowej w ramach programu Polski Ład.

Polski Ład nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii przygotowany przez Zjednoczoną Prawicę.  Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Reforma klina podatkowego kwoty przed i po reformie

Na koncie Polskiego Ładu na Twitterze opublikowano wykaz, w którym uwzględnione zostały zarobki netto przed reformą podatkową i po niej. „Rząd PiS niejednokrotnie przy najtrudniejszych projektach udowodnił, że dotrzymuje słowa – tak było z wiekiem emerytalnym, 500 Plus czy obniżką podatków. Tak samo będzie przy Polskim Ładzie. Dobrze opłacana i stabilna praca to cywilizacyjny standard, na który zasługują Polacy” – napisano.

Według tabeli, która dotyczy miesięcznych zarobków na podstawie umowy o pracę najwięcej zyskają pracownicy, którzy obecnie na rękę zarabiają 2 203 złotych.  Ich miesięczna pensje wzrośnie o 153 zł.  Z kolei najwięcej stracą ci, którzy zarabiają "na czysto" 16 440 złotych. Osoby, których wynagrodzenie będzie na takim poziomie muszą liczyć się z tym, że ich miesięczne zarobki będą niższe o 919 złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: