Chcesz dostać „500+”? Nabór wniosków rusza już za kilka dni!

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

1 lutego rozpocznie się nabór wniosków o pieniądze z programu Rodzina 500 plus. Przez pierwsze dwa miesiące będzie można je składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podkreśla, że Program „Rodzina 500+” to największe wsparcie, jakie zostało zaproponowane polskim rodzinom po okresie transformacji.

W sumie to już ponad 134 mld zł. – 1 lutego br. rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zachęcając do jak najszybszego wnioskowania o świadczenie wychowawcze.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas poniedziałkowego briefingu prasowego przypomniała, że dokładnie za tydzień – 1 lutego – rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+”.

Podsumowując dotychczasowe działania programu minister Maląg zaznaczyła, że każdego miesiąca wsparcie trafia do 6,6 mln dzieci. Do tej pory do rodzin trafiło już ponad 134 mld zł. Z kolei długi okres finansowania – trwający od narodzin dziecka aż po osiągnięcie przez niego pełnoletniości – powoduje, że rodzina może otrzymać w sumie aż 108 tys. zł wsparcia na jedno dziecko.

Nowy okres świadczeniowy – nowe wnioski

Od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

– Za tydzień, dokładnie 1 lutego, rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną – przypomniała podczas briefingu prasowego szefowa MRiPS. Do wyboru są trzy opcje: bankowość elektroniczna, portal Empatia oraz PUE ZUS. – To proste systemy, proste aplikacje, które umożliwiają sprawne złożenie wniosków – dodała minister.

Złożenie wniosku drogą tradycyjną będzie możliwe od 1 kwietnia br.

Terminy wypłat świadczenia „500+”

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Uwaga! Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Źródło: MRiPS

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Papież
+16 # Papież 2021-01-26 21:27
Ochłapy dla plebsu, miliony dla Rydzyka. Polska w pigułce ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-19 # polak2010 2021-01-27 09:45
,,Niebieskie Ptaki'' ,,Onaniści''
Zaraz będą płakać, że 500+ wspiera patologie oczywiście wspomną o Rydzyku i Kaczyńskim, że to oni kradną.

Zawsze się zastanawiałem czy ,,mądrość'' ma coś wspólnego z ,,poziomem inteligencji''
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+10 # lewak 2021-01-27 10:33
U lewacko-liberal nego Bidena nic nowego godnego pana uwagi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+8 # AntyPiS 2021-01-27 10:39
Cytuję polak2010:
,,Niebieskie Ptaki'' ,,Onaniści''
Zaraz będą płakać, że 500+ wspiera patologie oczywiście wspomną o Rydzyku i Kaczyńskim, że to oni kradną.

Zawsze się zastanawiałem czy ,,mądrość'' ma coś wspólnego z ,,poziomem inteligencji''


Do tych dwóch co ,,kradną" należy dodać jeszcze oba rządy Morawieckiego i Beaty Szydło a w szczególnie z tego drugiego Sasina i Szumowskiego :D Program ,,500+" wymaga wielu poprawek, żeby działał jak trzeba bo na razie efektu w urodzeniach nie ma z tego powodu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+10 # Papież 2021-01-27 11:22
Cytuję polak2010:
,,Niebieskie Ptaki'' ,,Onaniści''
Zaraz będą płakać, że 500+ wspiera patologie oczywiście wspomną o Rydzyku i Kaczyńskim, że to oni kradną.

Zawsze się zastanawiałem czy ,,mądrość'' ma coś wspólnego z ,,poziomem inteligencji''


289 MILIONÓW dla Rydzyka
80 milionów dla chorych dzieci?

Zasrani "obrońcy" życia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+9 # Papież 2021-01-27 11:23
Swoją drogą, martwi mnie, że skończyła się Jandowa narracja szczepionkowa, bo okazało się, że pisuary również się zaszczepiły poza kolejnością? Girzyński zaszczepiony i zawieszony. Ciekawe jak to dzisiaj podadzą w TVPiS. Jak myślisz, pajacu? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+7 # Ból większy niż twój 2021-01-27 12:43
Cytuję Papież:
Swoją drogą, martwi mnie, że skończyła się Jandowa narracja szczepionkowa, bo okazało się, że pisuary również się zaszczepiły poza kolejnością? Girzyński zaszczepiony i zawieszony. Ciekawe jak to dzisiaj podadzą w TVPiS. Jak myślisz, pajacu? ;)


Nie liczyłbym na odpowiedź wywołanego do tablicy, bo jak wiadomo - intelektualnie nie ma nic ciekawego do zaprezentowania.

Ja osobiście widzę to tak:

Poseł PiS Girzyński zawieszony przez Naczelnika w prawach członka PiS, po tym jak media doniosły o możliwym zaszczepieniu się przezeń przed kolejką. Jak? Pan poseł jest doktorem habilitowanym na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczepieni byli pracownicy wydziału medycznego, a poseł jest pracownikiem wydziału... historycznego.

Cóż...

Może myślał, że skoro doktor i na dodatek habilitowany to się kwalifikuje....;-]

Co zrobi TVP Info: albo powie, że w PiS panują najwyższe standardy (jak zrobili w przypadku jednego z pierwszych przypadków pisowskiego notabla złapanego na wepchnięciu się w kolejkę) albo przemilczą (jak teraz przemilczeli zaszczepienia się dwóch PiS-owskich polityków).

Równi i równiejsi - nowe elity, stare standardy ;)

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+6 # Papież 2021-01-27 11:30
O Cimoszewiczu dawno też nie pisałeś.

A tu proszę... czytam sobie właśnie (:D)

"Prawie pół promila miał w organizmie Artur Mazurkiewicz, radny PiS ze Skarżyska-Kamie nnej, który miesiąc temu potrącił na pasach starszą kobietę. Chociaż samorządowiec zapewniał, że nie prowadził auta pod wpływem alkoholu, to zupełnie co innego mówią wyniki badań jego krwi.

- Krew była pobierana dwie godziny po zdarzeniu. Wynik pierwszej próbki to 0,47 promila – mówi Onetowi Tomasz Rurarz, prokurator rejonowy w Skarżysku-Kamie nnej. – Ponieważ te próbki były pobierane w pewnym odstępie czasowym, więc powołaliśmy biegłego, który oceni, jaka wartość alkoholu była u tego mężczyzny w momencie samego zdarzenia – dodaje."

I dalej...

"Z kolei skarżyska policja w wydanym komunikacie poinformowała, że kilka razy próbowała przebadać na zawartość alkoholu sprawcę potrącenia. Mężczyzna miał jednak problemy z wydmuchaniem odpowiedniej ilości powietrza" - zastanawiające, nieprawdaż?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gorszy sort
+4 # gorszy sort 2021-01-27 14:32
Cytuję polak2010:
,,Niebieskie Ptaki'' ,,Onaniści''
Zaraz będą płakać, że 500+ wspiera patologie oczywiście wspomną o Rydzyku i Kaczyńskim, że to oni kradną.

Zawsze się zastanawiałem czy ,,mądrość'' ma coś wspólnego z ,,poziomem inteligencji''


Prawdziwa twarz PiSu !!!!!!! (dojnej zmiany)
Dla nich wszystko, posady w spółkach skarby państwa, szczepionki.... .. TVP info "jeździło" po Jandzie przez kilkanaście dni. Oczekuję takiego samego potraktowania Girzyńskiego. On ma 47 lat a Krystyna Janda ponad 65. Panie Kurski, oczekuję dzisiaj specjalnego programu o Girzyńskim. Nauczyciele 1-3 nie dostali także szczepionek!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+5 # Papież 2021-01-27 15:25
- Zbigniew Girzyński nie ma sobie nic do zarzucenia.
- Władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika nie mają sobie nic do zarzucenia.
- Odpowiedzialni za Narodowy Program Szczepień nie mają sobie nic do zarzucenia.
Więc kto opowiada za to, że poseł postąpił "stosownie ze skierowaniem"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-12 # polak2010 2021-01-27 13:50
twitter.com/.../...

Nowa Armia prezydenta Bidena
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+7 # Ból większy niż twój 2021-01-27 14:12
Zaczęło się... a może coś podyskutujemy o pisowskich czarnych owcach? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gorszy sort
+7 # gorszy sort 2021-01-27 14:35
Wojciech Kwaśniak, który jako wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego wykrył nieprawidłowośc i w SKOK-u Wołomin i został za to niemal śmiertelnie skatowany przez bandytów, odpowie przed sądem za niedopełnienie obowiązków w tej sprawie. To efekt śledztwa z politycznymi naciskami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+7 # Papież 2021-01-27 14:52
Cytuję gorszy sort:
Wojciech Kwaśniak, który jako wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego wykrył nieprawidłowości w SKOK-u Wołomin i został za to niemal śmiertelnie skatowany przez bandytów, odpowie przed sądem za niedopełnienie obowiązków w tej sprawie. To efekt śledztwa z politycznymi naciskami

Wiadomo kto stoi za SKOKami. Wiadomo kto to jest Grzegorz Bierecki, wiadomo jaki ma i miał w tym swój udział Sasin. Fundamentaliści PiS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
0 # AntyPiS 2021-01-27 18:33
Cytuję polak2010:
twitter.com/.../...

Nowa Armia prezydenta Bidena


No proszę polak2010 oglada jakieś głupie obrazki co są tylko jednym wielkim wytworem hejtu. Nawet w memy nie potrafisz grać :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-9 # polak2010 2021-01-27 16:17
Prezydent Biden będzie tworzył nową niepokonaną ,,Tęczową armię"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gorszy sort
+4 # gorszy sort 2021-01-27 16:31
Cytuję polak2010:
Prezydent Biden będzie tworzył nową niepokonaną ,,Tęczową armię"


Pierwszy casarz Chin Qin Shi mial terakotową armię
jej też mu zazdrościsz?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+4 # Papież 2021-01-27 16:49
Cytuję polak2010:
Prezydent Biden będzie tworzył nową niepokonaną ,,Tęczową armię"

Przynajmniej karabinki mają sprawne, nie to co nasza NARODOWA armia ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2021-01-27 18:38
:D No boki zrywać :D Znalazł się przedstawiciel hejterskiej armii trolli PiS :D Otworzył armię na ludzi bo co ma orientacja wspólnego z zawodem żołnierza. Zresztą może wyznajesz słowa Kai Godek wszędzie uważana za ,,dzbana roku 2020", że nie istnieje coś takiego jak orientacja seksualna :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
a
+4 # a 2021-01-27 16:59
Nam te pieniądze się należą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-11 # polak2010 2021-01-27 17:23
Kiedyś jak armia np.(rosyjska) najeżdżała na jakiś kraj to zawłaszczała dobra materialne i naturalne a wygłodniali żołnierze chcieli wynarodowić miejscową ludność.
Przy ,,tęczowej armii" problem wynarodowienia można powiedzieć, że znika. Tylko mężczyźni będą musieli zakładać przysłowiowy ,,pas cnoty"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+4 # Ból większy niż twój 2021-01-27 18:07
Nie wiem co gorsze. Pas cnoty czy posowskie homonto. Co kto lubi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+3 # Ból większy niż twój 2021-01-27 18:07
pisowskie*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2021-01-27 18:41
Cytuję Ból większy niż twój:
pisowskie*


W punkt :D Dawno się taj nie uśmiałem :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2021-02-01 20:24
Znasz to? Poznasz głupiego po śmiechu jego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gorszy sort
-1 # gorszy sort 2021-01-27 20:37
Cytuję polak2010:
Kiedyś jak armia np.(rosyjska) najeżdżała na jakiś kraj to zawłaszczała dobra materialne i naturalne a wygłodniali żołnierze chcieli wynarodowić miejscową ludność.
Przy ,,tęczowej armii" problem wynarodowienia można powiedzieć, że znika. Tylko mężczyźni będą musieli zakładać przysłowiowy ,,pas cnoty"


Kobiety na ulicach a ty milczysz?! W tvpis o tym nic nie mówią? Oj moskiewski trollu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |