Od 5 grudnia prawo jazdy w aplikacji. Nie trzeba będzie wozić dokumentów

Zdjęcie ilustracyjne fot. pxfuel.com
Zdjęcie ilustracyjne fot. pxfuel.com

Zdjęcie ilustracyjne fot. pxfuel.com

Od 5 grudnia nie będzie obowiązku wożenia ze sobą papierowego prawa jazda. Tego dnia w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy, które zastąpi dokument uprawniający do kierowania pojazdem mechanicznym.

Od 5 grudnia w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy, które zastąpi dokument uprawniający do kierowania pojazdem mechanicznym – poinformowało w ubiegłym tygodniu Ministerstwo Cyfryzacji. Dodano, że z aplikacji korzysta już nad półtora miliona osób.

Resort wskazał, że cyfrowe prawo jazdy to kolejna funkcja, która pojawi się w aplikacji mObywatel. Przypomniał, że obecnie działa już m.in. mTożsamość, czyli odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego. „Po uruchomieniu aplikacji znajdziecie tam wszystkie te informacje, które macie w dowodzie, nawet swoje zdjęcie” – napisano.

W aplikacji – zaznaczono – jest też mPojazd, który jest odzwierciedleniem danych z dowodu rejestracyjnego, polisy OC i karty pojazdu. Z tego rozwiązania – jak wskazał minister – „mogą korzystać właściciele i współwłaściciele pojazdów, więc wszyscy ci, którzy są zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) jako posiadacze samochodów, motorów, skuterów, itd.” Dodano, że usługa pokazuje informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdu – w tym nazwę ubezpieczenia, serię i numer polisy, okres ubezpieczenia oraz jego wariant. Ponadto – jak czytamy – aplikacja na 30 dni przed terminem wygaśnięcia OC lub przed końcem ważności badania wyświetli komunikat z przypomnieniem. W mPojeździe – jak dodano – są także dane takie jak: marka i model, rok produkcji, numer rejestracyjny, numer VIN, termin badania technicznego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

LOGOWANIE

Zarejestruj się, aby mieć możliwość dodawania darmowych ogłoszeń. Po zalogowaniu będziesz mógł również komentować aktualności podpisane Twoim unikatowym loginem. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał również możliwość edycji oraz usuwania komentarzy, a także dodawania zdjęć.

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.