Wesela w maseczkach i bez seniorów. Wiceminister zapowiada nowe wytyczne

fot. pxhere.com
fot. pxhere.com

fot. pxhere.com

W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

"Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów" – zapowiedziała w programie „Rzecz o polityce” wiceminister rozwoju Olga Semieniuk, o czym informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".

Jak pisze "Rz", wiceminister Semeniuk deklaruje, że wesela mają być bezpieczne i komfortowe. Zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

"Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo" – mówiła minister.

Jak wskazuje "Rz", komfort najstarszych uczestników wesel przegra jednak z bezpieczeństwem. "Seniorzy, którzy są zaliczani do osób najbardziej narażonych na śmiertelne powikłania koronawirusa, będą najprawdopodobniej musieli zostać w domu" - czytamy.

Według dziennika, w wytycznych opracowanych przez ministrów i GIS może się znaleźć nakaz noszenia na weselach maseczek i ograniczenia przyjęć weselnych. Wiceminister Semeniuk dodała, że rozważane jest także ograniczenie liczby uczestników.

Semeniuk przekazała, że sporządzając wytyczne, uwzględniono postulaty branży weselnej. "Dałam przedsiębiorcom dzień na ich przedstawienie. Teraz te propozycje są przedmiotem analizy technicznej i merytorycznej" – powiedziała. 

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Zły
+2 # Zły 2020-08-06 09:31
To co moj tato czy mama nie moga uczestniczyc bo maja skonczone 60 lat ? Masakra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zieniu
+13 # Zieniu 2020-08-06 10:35
I bardzo dobrze! Siedzieć na dupie i oglądać TVPiS!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xy
+12 # Xy 2020-08-06 11:02
[quote name="Zieniu"]I bardzo dobrze! Siedzieć na dupie i oglądać TVPiS
Właśnie. Dla młodej pary jest to przykre!!! Współczuje wam. Ale przecież to co mówi PIS jest w tym jedynym regionie kraju ŚWIĘTE!!!!! Przecież wierzyliście w to że wirusa już nie ma, ..... babcie, dziadkowie nie bójcie się śmiało na wybory!!!! I dalej wierzycie !!! Maseczek nie trzeba zakładać! Kościoły pełne oczywiście bez maseczek! Sklepy to samo! Ludzie opamiętajcie się póki nie jest za późno!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ona
+3 # Ona 2020-08-06 10:54
Udostępniacie nieprawdziwe informacje, ponieważ nie ma żadnych wytycznych dot. tego że seniorzy nie mogą uczestniczyć w weselach! Siejecie tylko panikę zamiast przekazywać rzetelne informacje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bratanek premiera
+10 # Bratanek premiera 2020-08-06 10:58
Oj tam, oj tam!

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Czytelnik
+8 # Czytelnik 2020-08-06 11:09
Bo co oni innego potrafią... Są wszędzie tam gdzie ich nie trzeba, publikują wpisy, które nikomu nie służą, ale o tym że przychodnie pozamykane i człowiek z "usług" lekarza nie może skorzystać bo lekarz przychodni nie pozwala otworzyć to już cisza jest. Proponuję tym wszystkim wielkim "redaktorom" wziąć się do roboty a nie siać zamęt i wprowadzać ludzi w błąd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kropidło
+11 # Kropidło 2020-08-06 12:42
Cytuję Czytelnik:
Bo co oni innego potrafią... Są wszędzie tam gdzie ich nie trzeba, publikują wpisy, które nikomu nie służą, ale o tym że przychodnie pozamykane i człowiek z "usług" lekarza nie może skorzystać bo lekarz przychodni nie pozwala otworzyć to już cisza jest. Proponuję tym wszystkim wielkim "redaktorom" wziąć się do roboty a nie siać zamęt i wprowadzać ludzi w błąd.


Więcej osób umiera z braku pomocy, niż przez ten wasz covid. Izba przyjęć na zewnątrz w 30 stopniowym upale, wykańczalnia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
siewca
0 # siewca 2020-08-06 11:56
Nierzetelne informacje? Chyba wiceminister nie opowiada bzdur jednej z najpoważniejszy ch gazet. I mówi, że wytycznych nie ma, ale są planowane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Czytelnik
+4 # Czytelnik 2020-08-06 12:33
Jak będą to niech wtedy podadzą do publicznej wiadomości. W tej chwili nie ma i takie informacje to tylko wprowadzanie w błąd i sianie paniki. To, że oni planują to jeszcze nic nie znaczy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
edgar
+5 # edgar 2020-08-06 21:29
otóż to! I nie wprowadzą żadnego zakazu dotyczącego seniorów, była by to jawna dyskryminacja na wiek, Złamanie Konstytucji. Mogą co najwyżej apelować, ale nie zakazać. Tyle w temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
MatołuszeKłamczuszek
+1 # MatołuszeKłamczuszek 2020-08-07 11:13
Cytuję siewca:
Nierzetelne informacje? Chyba wiceminister nie opowiada bzdur jednej z najpoważniejszych gazet. I mówi, że wytycznych nie ma, ale są planowane.

No to posłuchajmy tego naszego ministranta:

www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
broszka
+2 # broszka 2020-08-07 21:49
Decyzją rządu, w trosce o ich zdrowie seniorzy nie będą mogli brać udziału w weselach swoich wnuków, Ale jeszcze dwa tygodnie temu byli namawiani do tłumnego pójścia na wybory. Logika hipokryty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi